Son Dakika Haberleri: Milli Güreşçiler Başkentte

Milli Güreşçiler Başkentte

4 ay önce

Fransa'da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stil 130 kiloda altın madalya kazanan Rıza Kayaalp ile 66 kiloda bronz madalyanın sahibi olan Atakan Yüksel, Ankara'da coşkuyla karşılandı.

Milli Güreşçiler Başkentte, System.String[]
Fransa'da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stil 130 kiloda altın madalya kazanan  Rıza Kayaalp ile 66 kiloda bronz madalyanın sahibi olan  Atakan Yüksel,  Ankara'da coşkuyla karşılandı.

Milli güreşçileri  Ankara Esenboğa Havalimanı'nda Spor Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya,  Türkiye Güreş Federasyonu ve ASKİ Spor Kulübü yetkilileri ile çok sayıda sporsever karşıladı.

Dünya şampiyonu milli güreşçi  Rıza Kayaalp, hedefinin katıldığı organizasyonlarda  Türkiye'nin bayrağını en üste çektirmek ve İstiklal Marşı'nı okutmak olduğunu belirterek, "Bunun için çalışıyoruz. Allah'a şükür, şampiyon olup böyle mutlu bir şekilde ülkemize dönmek bizi gururlandırıyor." dedi.

Müsabakalara çıkmadan önce halkın kendisinden olan beklentisini düşündüğünü anlatan Rıza, "12 yıldır milli takımlardayım. Her zaman  Avrupa ve dünya şampiyonalarında başarılar kazandım. Yeni başarılar bekleniyor. Halkımızı düşünerek şampiyonalara katılıyoruz. Herkesi sevindirdiğim için mutluyum. Biz sevinince onlar da seviniyor." ifadelerini kullandı.

Kendisini destekleyenlere teşekkür eden dünya şampiyonu güreşçi, şunları kaydetti:

"Sayın Cumhurbaşkanımız, Spor Bakanımız ve  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız  Melih Gökçek terimiz kurumadan arayıp, tebrik ettiler. 2020  Tokyo Olimpiyatları'na kadar yoluma devam etmek istiyorum. 2020'ye kadar 2 dünya ve 3  Avrupa şampiyonası var. Şampiyonluklar kazanıp ilerlemek istiyorum. İnşallah ben böyle gittiğim sürece 2020'de altın madalyanın geleceğine inanıyorum. İnşallah altın madalya alıp noktayı da koyarım."

Ailesi sürpriz yaptı

Rıza Kayaalp'in anne ve babası, havalimanına gelerek milli güreşçiye sürpriz yaptı.

AA muhabirine konuşan baba Kelami Kayaalp, oğlunun üçüncü kez dünya şampiyonu olduğunu hatırlatarak, "Neşeliyiz, sevinçliyiz, gururluyuz. Rıza sağ olsun giderken 'Madalya alacağım.' dedi.  Cumhurbaşkanı'na da söz vermişti. Sözünü tuttu. Cumhurbaşkanımız da telefonla arayarak kutladı. Rıza,  Türkiye'nin evladı. Babası olmaktan dolayı gurur duyuyorum." şeklinde konuştu.

Anne Sevgi Kayaalp ise  Ankara'ya gelerek çocuğuna sürpriz yaptıklarını belirterek, "Oğluma 'Güle güle git, orada bayrakla dolanmanı ve İstiklal Marşı'nı okutmanı istiyorum.' dedim. Çok mutluyum ve çok heyecanlıyım. Evde duramadım. Oğlum Rıza ile gurur duyuyorum." ifadelerini kullandı.

Havalimanında kendilerini karşılamaya gelen sporseverlerle hatıra fotoğrafı çektiren  Rıza Kayaalp, daha sonra ASKİ Spor yetkilileri ile kulübe hareket etti.
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!

YORUMLAR

50 Yıl Boyunca Fıstık ve Badem Ekecek Çiftçiye Bedava Tarla Verilecek "Benim de Çocuğum Var" Diyerek Kandırdı, 21 Gün Tecavüz Etti
Rasim Ozan Kütahyalı: Yaptığım Zevzeklikti, En Çok Boşnak Yemeklerini Severim