Milli karateciler söyleşiye katıldı - Son Dakika

Milli karateciler söyleşiye katıldı

Kağıthane Belediyespor'un Avrupa ile dünya şampiyonu milli karatecileri Serap Özçelik Arapoğlu, Uğur Aktaş ve Merve Çoban, söyleşiye katıldı.

Milli karateciler söyleşiye katıldı, System.String[]

Kağıthane Belediye spor'un Avrupa ile dünya şampiyonu milli karatecileri Serap Özçelik Arapoğlu, Uğur Aktaş ve Merve Çoban, söyleşiye katıldı.

Gültepe Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen söyleşide, Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin de yer aldı.

Burada açıklamada bulunan sporculardan Serap Özçelik Arapoğlu, karateye arkadaşının tavsiyesiyle başladığını söyledi.

Karate ve atletizme çocukluktan beri ilgi duyduğunu belirten Serap, "Bu spora başladığımda, aklımda hiç bırakmak olmadı. Hep daha iyisini yapmaya çalışıyordum. Olimpiyatlarda karate ilk defa yapılacak. Orada 55 kiloda yarışacağım. Normalde 50 kiloda mücadele ediyorum. Yani hiç karşılaşmadığım sporcularla yarışacağım. Yenmek ve yenilmek sporun cilvesi. Karate çok gelişti, hem olimpiyatlara alındık hem de kurallar değişti. Artık karatede kalite artmış durumda." diye konuştu.

Milli sporcu Merve Çoban ise karateye 3 aylık deneme süreci sonunda başladığını aktararak, "18 senedir bu branşın içindeyim. Dövüş sporlarına her zaman ilgim vardı. Agresif bir insandım ve spor sayesinde bunu bastırabildim. Kazanmayı ve başarmayı seviyorum. Karateye artık çok fazla talep var. Olimpiyatlarda da beklenti yükseldi. Tatlı bir heyecana sahibiz. Sonucun güzel olacağına inanıyorum. Çok fazla madalya getireceğimizi düşünüyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Çok hareketli bir çocuk olması sebebiyle ailesinin yönlendirmesiyle karateye başladığını dile getiren Uğur Aktaş da, "Bizden önceki sporculara olimpiyat nasip olmadı. Karatede Avrupa ve dünya şampiyonalarında ülkemizi daha önce temsil ettik ama olimpiyat çok başka. Karatenin olimpiyatlarda yer alması bizi çok heyecanlandırdı. Hep bunun hayalini kuruyorduk." ifadelerini kullandı.

Söyleşi, katılımcıların milli sporculara sorular yönelttiği bölümün ardından tamamlandı.

Haber Yayın Tarihi: 20.02.2020 09:28 - Kaynak: AA

Son Dakika Spor Milli karateciler söyleşiye katıldı - Son Dakika Spor

YORUMLAR

Son Dakika

Etil alkol ve metanolün internetten satışı yasaklandı Son Dakika! Konut, sanayi ve ticarethanelerde kullanılan elektriğe yüzde 5.75 zam geldi Ünlü Anketçi Adil Gür, canlı yayında fenalık geçirdi Son Dakika! Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda HDP'li belediye yöneticileri de dahil 19 kişi gözaltında Ermeni askerlerini taşıyan konvoy Türk SİHA'sı ile yerle bir edildi! O anlar kamerada İbo Show 9 yıl sonra ekranlara bomba gibi dönüyor! İşte ilk konukları Irak'ın Erbil kentinde ABD askerlerinin olduğu bölgeye roketli saldırı Annesinin kızmasıyla proje üreten 4'üncü sınıf öğrencisi, TEKNOFEST 2020'de birinci oldu