Milli para badmintoncular, İspanya'da biri altın, biri gümüş toplam 5 madalya kazandı - Son Dakika

Milli para badmintoncular, İspanya'da biri altın, biri gümüş toplam 5 madalya kazandı

17.05.2021 11:31
Milli para badmintoncular, İspanya'da biri altın, biri gümüş toplam 5 madalya kazandı, System.String[]

Milli para badmintoncular, İspanya'da düzenlenen Uluslararası Para Badminton Turnuvası'nda, bir altın, bir gümüş ve 3 bronz olmak üzere toplam 5 madalya kazandı.

Milli para badmintoncular, İspanya'da düzenlenen Uluslararası Para Badminton Turnuvası'nda, bir altın, bir gümüş ve 3 bronz olmak üzere toplam 5 madalya kazandı.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonundan (TBESF) yapılan açıklamaya göre, organizasyon, Cartagena şehrinde 33 ülkeden 155 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi.

Ay-yıldızlı millilerden Sedat Tümkaya ve Mustafa Tuğra Nur, SL3-SL4 kategorisi çift erkekler finalinde Rusya'dan Ilia Antonenko ve Polonya'dan Denis Grzesiuk ikilisini 21-14 ve 21-19'luk setlerle 2-0 mağlup ederek altın madalya kazandı.

WH2 kategorisi tek ve çift kadınlarda yarışan milli sporcu Emine Seçkin iki mücadelesinden de bronz madalya kazandı.

Emine Seçkin, tekler yarı finalinde Tayland'dan Amnouy Wetwithan'a 21-18 ve 21-12'lik skorlarla 2-0 mağlup olurken, çiftlerde ise Belçikalı partneri Man-Kei To ile Güney Koreli rakiplerine 21-18, 16-21 ve 21-13'lük setlerle 2-1 yenildi.

SL3-SU5 kategorisi çift kadınlar finalinde Zehra Bağlar-Halime Yıldız ikilisi, Fransız Morin- Noel çiftine 21-13 ve 21-13'lük setlerle 2-0 kaybetti ve gümüş madalya elde etti.

Öte yandan SL3 kategorisi tek kadınlarda mücadele eden Halime Yıldız, yarı final karşılaşmasında Nijerya'dan Mariam Eniola Bolaji'ye 21-16 ve 21-15'lik setlerle 2-0 yenilerek üçüncü oldu.

Türkiye, böylece turnuvada 1 altın, 1 gümüş ve 3 bronz olmak üzere 5 madalya kazandı.

Kaynak: AA

Son Dakika Spor Milli para badmintoncular, İspanya'da biri altın, biri gümüş toplam 5 madalya kazandı - Son Dakika Spor


YORUMLAR
500

Son Dakika

İBB'nin organizasyonunda Akşener'in yakasındaki rozet dikkat çekti 00:10 İBB'nin organizasyonunda Akşener'in yakasındaki rozet dikkat çekti Camdaki Kız'ın Nalan'ı Burcu Biricik'in dergi için verdiği pozlar olay oldu 22:39 Camdaki Kız'ın Nalan'ı Burcu Biricik'in dergi için verdiği pozlar olay oldu Aşı olanlar dikkat! Son dönemde sıkça görülen kalp iltihaplanması ile aşının bağlantısı ortaya çıktı 21:55 Aşı olanlar dikkat! Son dönemde sıkça görülen kalp iltihaplanması ile aşının bağlantısı ortaya çıktı
Az kalsın turşu diye yiyeceklerdi! Ünlü fast-food zincirinden alınan hamburgerin içinden sümüklü böcek çıktı 21:03 Az kalsın turşu diye yiyeceklerdi! Ünlü fast-food zincirinden alınan hamburgerin içinden sümüklü böcek çıktı Çifte cinayetin arkasındaki korkutan detay! Eşinin başkasıyla ilişki yaşamasına dayanamadığı öne sürüldü 18:12 Çifte cinayetin arkasındaki korkutan detay! Eşinin başkasıyla ilişki yaşamasına dayanamadığı öne sürüldü Arkadaşlarını korumak için bacağını kaybeden Gazi Yusuf Yayla: Devlete değil bacağımız, canımız feda 17:35 Arkadaşlarını korumak için bacağını kaybeden Gazi Yusuf Yayla: Devlete değil bacağımız, canımız feda
Kamunun üç katılım bankası birleşme hazırlığı yapıyor 16:03 Kamunun üç katılım bankası birleşme hazırlığı yapıyor İlk soruda elendi! Dakikalarca aldığı eğitimi anlatan yarışmacı büyük hayal kırıklığı yarattı 14:07 İlk soruda elendi! Dakikalarca aldığı eğitimi anlatan yarışmacı büyük hayal kırıklığı yarattı
Advertisement