Milli Şairimiz, M. Akif Ersoy Yılının Son Gününde Anıldı - Son Dakika

Milli Şairimiz, M. Akif Ersoy Yılının Son Gününde Anıldı

9 yıl önce

Karabük Eğitim Gönüllüleri Derneği (KAREGDER) ile Karabük Milli Eğitim Müdürlüğü'nün organize ettiği M.Akif Ersoy'u anma etkinliğinde, M.Akif Ersoy yılının son gününde yapılan programda milli şairimiz anıldı.

Milli Şairimiz, M. Akif Ersoy Yılının Son Gününde Anıldı, System.String[]

Karabük Eğitim Gönüllüleri Derneği (KAREGDER) ile Karabük Milli Eğitim Müdürlüğü'nün organize ettiği M. Akif Ersoy'u anma etkinliğinde, M. Akif Ersoy yılının son gününde yapılan programda milli şairimiz anıldı.


Karabük Yenişehir Kültür Merkezi'ndeki programa Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan, Belediye Başkanı Necdet Aksoy, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Beşler, MEB şube müdürleri, Safranbolu Müftüsü, Muğla Müftüsü ve diğer protokol üyeleri ile çok sayıda öğrenci ve veli katıldı. 3 seans halinde düzenlenen ve 2 bin kişinin izlediği programın açılış konuşmasını yapan KAREGDER Başkanı Murat Ciğer, "M. Akif Ersoy'u daha yakından tanımak, eserleri ile onu yaşatmak için düzenlenen bu yarışma çerçevesinde, öğrencilerimize bir nebze olsun büyük şairimizi tanıtabildiysek bundan gurur duyarız. 2011 M. Akif Ersoy yılının son etkinliğini gerçekleştirmekten onur duyuyoruz, amacımız onu hatırlamak değil, hiç unutturmamaktır." dedi.


Yapılan ödül töreni ve liseli gençlerin söyledikleri ilahiler sonrasında sahne alan usta tiyatro sanatçısı Ahmet Yenilmez'in sahneye koyduğu "Akif" adlı oyun sergilendi. Salonu dolduran seyircilerin oyunu dikkatle izlediği gözlenirken, sonunda herkesin ayakta alkışladığı Yenilmez'in, oyun içinde verdiği mesajlarla toplum olarak daha bilinçli yaşamak gerektiği vurgulandı.


Oyun sonrası açıklama yapan Sanatçı Ahmet Yenilmez, "M. Akif Ersoy yılının son gününde bu oyunu sergilemekten onur duyarım. Bu saatte birçok kişinin yılbaşı kutladığı bu zamanda 'Asım'ın Nesli' M. Akif'i yâd etti." dedi.

Haber Yayın Tarihi: 01.01.2012 12:59 Kaynak: CHASon Dakika

Tokat'ta bir anne, oğlunu öldürdükten sonra kendi yaşamına son verdi
Firari FETÖ'cü Hakan Şükür: Dolandırıldım, tüm birikimim gitti Yeşilçam'ın emektarlarından olan oyuncu Hakan Bahadır hayatını kaybetti

Son Dakika Haberleri