Milli Şairimiz, M. Akif Ersoy Yılının Son Gününde Anıldı - Son Dakika

Milli Şairimiz, M. Akif Ersoy Yılının Son Gününde Anıldı

01.01.2012 12:59
Milli Şairimiz, M. Akif Ersoy Yılının Son Gününde Anıldı, System.String[]

Karabük Eğitim Gönüllüleri Derneği (KAREGDER) ile Karabük Milli Eğitim Müdürlüğü'nün organize ettiği M.Akif Ersoy'u anma etkinliğinde, M.Akif Ersoy yılının son gününde yapılan programda milli şairimiz anıldı.

Karabük Eğitim Gönüllüleri Derneği (KAREGDER) ile Karabük Milli Eğitim Müdürlüğü'nün organize ettiği M. Akif Ersoy'u anma etkinliğinde, M. Akif Ersoy yılının son gününde yapılan programda milli şairimiz anıldı.

Karabük Yenişehir Kültür Merkezi'ndeki programa Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan, Belediye Başkanı Necdet Aksoy, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Beşler, MEB şube müdürleri, Safranbolu Müftüsü, Muğla Müftüsü ve diğer protokol üyeleri ile çok sayıda öğrenci ve veli katıldı. 3 seans halinde düzenlenen ve 2 bin kişinin izlediği programın açılış konuşmasını yapan KAREGDER Başkanı Murat Ciğer, "M. Akif Ersoy'u daha yakından tanımak, eserleri ile onu yaşatmak için düzenlenen bu yarışma çerçevesinde, öğrencilerimize bir nebze olsun büyük şairimizi tanıtabildiysek bundan gurur duyarız. 2011 M. Akif Ersoy yılının son etkinliğini gerçekleştirmekten onur duyuyoruz, amacımız onu hatırlamak değil, hiç unutturmamaktır." dedi.

Yapılan ödül töreni ve liseli gençlerin söyledikleri ilahiler sonrasında sahne alan usta tiyatro sanatçısı Ahmet Yenilmez'in sahneye koyduğu "Akif" adlı oyun sergilendi. Salonu dolduran seyircilerin oyunu dikkatle izlediği gözlenirken, sonunda herkesin ayakta alkışladığı Yenilmez'in, oyun içinde verdiği mesajlarla toplum olarak daha bilinçli yaşamak gerektiği vurgulandı.

Oyun sonrası açıklama yapan Sanatçı Ahmet Yenilmez, "M. Akif Ersoy yılının son gününde bu oyunu sergilemekten onur duyarım. Bu saatte birçok kişinin yılbaşı kutladığı bu zamanda 'Asım'ın Nesli' M. Akif'i yâd etti." dedi.

Milli Şairimiz, M. Akif Ersoy Yılının Son Gününde Anıldı
Milli Şairimiz, M. Akif Ersoy Yılının Son Gününde Anıldı
Milli Şairimiz, M. Akif Ersoy Yılının Son Gününde Anıldı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Milli Şairimiz, M. Akif Ersoy Yılının Son Gününde Anıldı - Son Dakika


Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisini geri çağırdı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama