Son Dakika Haberleri: Akar ve Fidan Rusya'da Savunma Bakanı Sergey Şoygu İle Görüştü

Akar ve Fidan Rusya'da Savunma Bakanı Sergey Şoygu İle Görüştü

7 ay önce

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve MİT Başkanı Hakan Fidan Rusya'ya gitti. Rus Savunma Bakanı Şoygu ile Akar'ın yaptığı görüşmede Suriye'deki gelişmeler ve iki ülke arasındaki iş birliğinin konuşulduğu açıklandı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve MİT Başkanı Hakan Fidan Rusya'ya gitti. Akar ve Fidan, Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile bir araya geldi. Moskova'da gerçekleştirilen görüşmeye ilişkin Rusya Savunma Bakanlığının yaptığı açıklamada bölgesel güvenlikle ilgili güncel konuları, Suriye'deki insani durumu ve ikili iş birliğinin ele alındığı belirtildi.

ASKERİ TÖRENLE KARŞILANDILAR

Akar ve Fidan, sabah saatlerinde özel uçakla Rusya'nın başkenti Moskova'ya hareket etti. Askeri törenle karşılanan Bakan Akar ile MİT Başkanı Fidan, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ve diğer yetkililerle bir araya geldi.

SURİYE VE EKONOMİK İŞ BİRLİĞİ

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ve Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın Moskova'da yaptığı görüşmede Suriye'deki insani durumu ve iki ülke arasındaki iş birliğini konuştuğu belirtildi.

Rusya Savuma Bakanlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Sığınmacıların eve dönmesi de dahil olmak üzere Suriye'deki insani durumun en kısa sürede düzeltilmesi konusunda özel önem verildi.''

Bakanlık, iki bakanın arasından yapılan görüşmelerin yapıcı geçtiğini belirtti.
Rus Sberbank, Denizbank'ı Yılın İlk Çeyreğinde Satmayı Planlıyor Bakanlık, Aylık Kirası 37 Bin Lira Olan Eğlence Konsol Sistemli Makam Aracı Kiraladı

Kadın Öğretmen, 15 Yaşındaki Öğrencisiyle Yatak Odasında Yakalandı