Milli Savunma Bakanı Yılmaz Ilgın'da Açıklaması - Son Dakika

Milli Savunma Bakanı Yılmaz Ilgın'da Açıklaması

15.01.2012 15:40
Milli Savunma Bakanı Yılmaz Ilgın'da Açıklaması, System.String[]

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "2023'teki hedefimiz dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girmek."

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "2023'teki hedefimiz dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girmek. Zor, ama bir olursak birlik olursak dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girebiliriz" dedi.

Yılmaz, Konya'nın Ilgın ilçesinde partisinin ilçe teşkilatı tarafından bir düğün salonunda düzenlenen "Lider Türkiye" başlıklı Siyaset Akademisi programında deneyimlerini paylaştı.

Kurulduğu günden bu yana AK Parti'nin siyasetin seviyesini yükselttiğini ifade eden Yılmaz, bunu lafla değil, siyaset akademisini kurarak da gösterdiklerini söyledi.

Bunun AK Parti'yi diğerlerinden farklı kıldığını öne süren Yılmaz, Türkiye'de değişim ve dönüşümün öncüsünün AK Parti olduğunu iddia etti.

Akademiye katılmak için AK Partili olma koşulu bulunmadığını vurgulayan Yılmaz, bu ülkeye ilişkin fikri, sözü olan herkesin akademiye katılabildiğini, AK Parti'nin Türkiye'nin partisi olduğunu belirtti.

-İstikrar vurgusu-

AK Parti'nin bu ülkeye ilişkin hedeflerinin, hayallerinin olduğunu anlatan ve 2023 hedeflerinden bahseden Yılmaz, şunları kaydetti:

"Kalkınmanın iki şartı var; barış ve istikrar. Savaş, yıkım demektir. Dolayısıyla barış istiyoruz, istikrar istiyoruz. İstikrar olmazsa Türkiye büyümez. Şu anda dünyanın 16. büyük ekonomisiyiz. 26. büyük ekonomiden 16. büyük ekonomiye istikrar sayesinde geldik. Gayri safi milli hasılası yaklaşık 15 trilyon dolar olan ABD, dünyanın en büyük ekonomisi. Türkiye'nin ki 800 milyar dolar. Yaklaşık 20 kat. O halde bizim ABD'ye yetişebilmek için 20 kat fazla üretmemiz ve ABD'nin yaptığı tasarruftan 20 kat fazla tasarruf yapmamız lazım. 2023'teki hedefimiz dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girmek. Zor, ama bir olursak birlik olursak dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girebiliriz."

Yılmaz, Türkiye'nin Avrupa'nın da 6. büyük ekonomisi olduğunu belirterek, son 10 yılda yurt dışına göçlerin durma noktasına geldiğini, Türkiye'nin yabancı işçi istihdam eden bir ülke haline geldiğini, bunun Türkiye'nin büyüdüğünün göstergesi olduğunu bildirdi.

Türkiye'nin 2023 yılında dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girebilmesi için eğitim ve insan kalitesini artırması gerektiğini de ifade eden Yılmaz, eğitim seviyesi artınca daha bilinçli tüketim yapılacağını ve daha fazla tasarruf sağlanacağını vurguladı.

Hızlı tren yatırımlarından da bahseden Yılmaz, Ankara-Konya Yüksek Hızlı Tren hattının çok önemli bir yatırım olduğunu dile getirerek, "Hızlı tren Bursa'ya da gidecek. Bursa bağlantısı yapılacak, sözleşme imzalandı" dedi.

Yılmaz, Türkiye'nin her geçen gün büyüdüğünü, millet için hep daha iyiyi gerçekleştirmenin peşinde olacaklarını sözlerine ekledi.

- KONYA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Milli Savunma Bakanı Yılmaz Ilgın'da Açıklaması - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

ABD Temsilciler Meclisi, Ülkü Ocakları'nın araştırılmasına ilişkin maddeyi onayladı 00:06 ABD Temsilciler Meclisi, Ülkü Ocakları'nın araştırılmasına ilişkin maddeyi onayladı Akşener partisinin anketlerdeki oy oranını verdi: 9 anketin ortalamasına göre yüzde 16 görünüyoruz 22:40 Akşener partisinin anketlerdeki oy oranını verdi: 9 anketin ortalamasına göre yüzde 16 görünüyoruz Dilek canlı yayında anlattı, tüm Türkiye gözyaşları içinde izledi: Ailem beni sattıktan sonra izliyor 21:40 Dilek canlı yayında anlattı, tüm Türkiye gözyaşları içinde izledi: Ailem beni sattıktan sonra izliyor
Eser Yenenler'in eşi Berfu Yenenler'den şaşırtan aldatma itirafı 19:40 Eser Yenenler'in eşi Berfu Yenenler'den şaşırtan aldatma itirafı Hande Erçel'in yıllar önceki estetiksiz hali görenleri şaşırttı 18:20 Hande Erçel'in yıllar önceki estetiksiz hali görenleri şaşırttı Türkiye'nin gündemine 17:42 Türkiye'nin gündemine "Bana teşkilatın numarasını verin" sözleriyle oturan kurye beraat etti
Kamyon şoförü eksikliği sebebiyle tedarik zinciri kırıldı, marketlerde raflar boş kalıyor 15:56 Kamyon şoförü eksikliği sebebiyle tedarik zinciri kırıldı, marketlerde raflar boş kalıyor Barcelona'ya giden 17'lik Emre Demir'in hikayesi gençlere ilham oldu 14:42 Barcelona'ya giden 17'lik Emre Demir'in hikayesi gençlere ilham oldu
Advertisement