Milli Savunma Bakanlığı birliğe yeni katılan erlere yapılan koronavirüs kontrollerinin videosunu paylaştı - Son Dakika

Milli Savunma Bakanlığı birliğe yeni katılan erlere yapılan koronavirüs kontrollerinin videosunu paylaştı

8 gün önce

Türkiye'de de görülen koronavirüse karşı birliklerine yeni katılan askerleri korumak için alınan önlemlerin videosu Milli Savunma Bakanlığı'nın Twitter sayfasından paylaşıldı. Er adaylarının yemekhanede tekli masalarda ve birer metre arayla oturduğu dikkat çekti.

Her geçen gün etkisini artıran koronavirüs salgınına karşı birliklerine yeni katılan askerler kontrolden geçirilirken birlik içinde alınan önlemlerler de Milli Savunma Bakanlığı'nın Twitter sayfasından paylaşılan videoda yer aldı.

Koronavirüs salgını Türkiye'de bin 874 kişide görülürken hastalık 44 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Salgının yayılmaması için günlük hayatta alınan önlemler her geçen gün artarken Türk Silahlı Kuvvetleri de önlemler aldı.

KAYITTA KONTROL, SOSYAL MESAFE

Milli Savunma Bakanlığı'nın paylaştığı videoda acemi birliğe katılan her er adayının ateşinin ölçüldüğü ve kayıt işlemleri sırasında sosyal mesafeyi koruduğu görüldü.

TEK KİŞİLİK MASALAR, SIK SIK EL YIKAMA

Kayıt işlemlerinin ardından kıyafetlerini alıp eğitimlerine başlayan er adaylarına ise sık sık 20 saniye süresince el yıkamaları tavsiyesinde bulunulurken yemekhanede ise masaların arasında birer metre boşluk bırakılarak oturulduğu ve her masaya bir kişinin oturduğu görüldü.

Milli Savunma Bakanlığı birliğe yeni katılan erlere yapılan koronavirüs kontrollerinin videosunu paylaştı


YORUMLAR (4)
  • Nevzat: Bu adamlar uygun adım yürümüyormu medyaya bunlrı göstermek bir çözümmü sabahları aynı muslukta 4 kişi traş olmuyor mu garip Cevap Yaz 5 5 Yayından Kaldır
  • sedefFs: koguslarda nasıl yatıyolar yanasık duzunde nasıllar pekı ya banyoda bunlarda bızım ısyerıne benzemıs yemekhanede tek lı baska zaman ıc ıce elmaları bıle yıkamamıs hıjyenden bahsedıyorlar :D Cevap Yaz 3 3 Yayından Kaldır


Son Dakika

Bilim insanları şokta! 49 gün boyunca vücutta kalan mutasyona uğramış koronavirüs tespit edildi
Koronavirüs hastası, hastane odasından ağlayarak yalvardı: Evde kalın "Rüştü Reçber yoğun bakımda" iddialarına eşinden yalanlama geldi Son Dakika: ABD'de bir günde koronavirüsten 1047 kişi hayatını kaybetti