Milli Savunma Bakanlığı birliğe yeni katılan erlere yapılan koronavirüs kontrollerinin videosunu paylaştı - Son Dakika

Milli Savunma Bakanlığı birliğe yeni katılan erlere yapılan koronavirüs kontrollerinin videosunu paylaştı

25.03.2020 17:26

Türkiye'de de görülen koronavirüse karşı birliklerine yeni katılan askerleri korumak için alınan önlemlerin videosu Milli Savunma Bakanlığı'nın Twitter sayfasından paylaşıldı. Er adaylarının yemekhanede tekli masalarda ve birer metre arayla oturduğu dikkat çekti.

Her geçen gün etkisini artıran koronavirüs salgınına karşı birliklerine yeni katılan askerler kontrolden geçirilirken birlik içinde alınan önlemlerler de Milli Savunma Bakanlığı'nın Twitter sayfasından paylaşılan videoda yer aldı.

Koronavirüs salgını Türkiye'de bin 874 kişide görülürken hastalık 44 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Salgının yayılmaması için günlük hayatta alınan önlemler her geçen gün artarken Türk Silahlı Kuvvetleri de önlemler aldı.

KAYITTA KONTROL, SOSYAL MESAFE

Milli Savunma Bakanlığı'nın paylaştığı videoda acemi birliğe katılan her er adayının ateşinin ölçüldüğü ve kayıt işlemleri sırasında sosyal mesafeyi koruduğu görüldü.

TEK KİŞİLİK MASALAR, SIK SIK EL YIKAMA

Kayıt işlemlerinin ardından kıyafetlerini alıp eğitimlerine başlayan er adaylarına ise sık sık 20 saniye süresince el yıkamaları tavsiyesinde bulunulurken yemekhanede ise masaların arasında birer metre boşluk bırakılarak oturulduğu ve her masaya bir kişinin oturduğu görüldü.

Milli Savunma Bakanlığı birliğe yeni katılan erlere yapılan koronavirüs kontrollerinin videosunu paylaştı

Son Dakika Sağlık Milli Savunma Bakanlığı birliğe yeni katılan erlere yapılan koronavirüs kontrollerinin videosunu paylaştı - Son Dakika


YORUMLAR (4)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Devre arası transfer dönemi 5 Ocak 2021'de başlayacak Son Dakika: A Milli Takım'a yapılan koronavirüs testlerinin tamamı negatif çıktı 7 yıl sonra Trabzon'da görülen yakalı toy kuşunu avcılar vurdu Son Dakika! ABD'nin yeni başkanı Joe Biden'dan "Trump, Beyaz Saray'ı bırakacak mı?" sorusuna yanıt: Gerekirse ordu devreye girer Valilik önünde kısa süreli panik! Bomba imha robotuyla patlatılan poşetten kıyafet ve ayakkabı çıktı Tır şoförü Tolga Karel'den kendisiyle alay eden takipçisine tokat gibi cevap: Maaşım senin sülalene burs verir Sakarya'daki havai fişek fabrikasındaki patlamanın yeni görüntüleri ortaya çıktı Yasak Elma'ya veda eden Talat Bulut, set çalışanlarıyla kurgu cenaze töreni düzenledi