Milli Savunma Bakanlığı: Şehitlerin hesabı tek tek sorulacak - Son Dakika

Milli Savunma Bakanlığı: Şehitlerin hesabı tek tek sorulacak

11.10.2019 16:35

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan paylaşımda sivilleri hedef alan teröristlere gözdağı verilerek şu soru soruldu: Tek tek sorulacak bu hesaplar Aziz Şehitlerimiz için, günahsız yavrulara kıydınız söyleyin ne için?

Terör örgütü YPG/PKK'nın Suriye'de işgal ettiği bölgelerden atılan havan mermisi Şanlıurfa'nın Suruç ilçesine düştü. Bir evin yakınına düşen mermide 2 sivil hayatını kaybetti. Bu alçak saldırıyla birlikte hayatını kaybeden sivil sayısı 9'a yükseldi. Sivillere yapılan peş peşe saldırılardan sonra Milli Savunma Bakanlığı'nda yürek dağlayan bir paylaşım yapıldı. Bakanlık'tan yapılan paylaşımda "Tek tek şehitlerin hesabı sorulacak" denildi.

"ŞEHİTLERİN HESABI SORULACAK"

Milli Savunma Bakanlığı'nın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşım yürekleri dağladı. Kısa sürede sosyal medyada yayılan görüntüler gündem oldu. Sivilleri hedef alan teröristlere göz dağı veren paylaşımda şu ifadelere yer verildi: Tek tek sorulacak bu hesaplar Aziz Şehitlerimiz için, günahsız yavrulara kıydınız söyleyin ne için?

İKİ GÜNDE 9 SİVİL HAYATINI KAYBETTİ

Şanlıurfa ve Mardin'in sınır ilçelerine terör örgütü YPG/PKK'lı teröristlerce düzenlenen havanlı ve roketatarlı saldırılarda, aralarında 9 aylık bebeğin de bulunduğu 5'i çocuk 7 sivil yaşamını yitirmişti.

Akçakale'ye düzenlenen saldırılarda Suriye uyruklu 9 aylık bebek Muhammed Omar ve vergi dairesi gelir uzman yardımcısı Cihan Güneş şehit olmuştu.

Ceylanpınar ilçesinde ise 11 yaşlarındaki Elif Terim ve Mazlum Güneş de teröristlerin saldırısında yaralanmış, kaldırıldıkları hastanede kurtarılamamıştı.

Mardin'in Nusaybin ilçesinde de YPG/PKK'nın saldırılarında anne Fatma Yıldız (48) ile kızları Emine (12) ve Leyla Yıldız (15) şehit düşmüştü. Böylece iki günde teröristlerin saldırısında hayatını kaybeden sivil sayısı 9'a yükselmiş oldu.

Milli Savunma Bakanlığı: Şehitlerin hesabı tek tek sorulacak
Milli Savunma Bakanlığı: Şehitlerin hesabı tek tek sorulacak

Son Dakika Güncel Milli Savunma Bakanlığı: Şehitlerin hesabı tek tek sorulacak - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

AK Partili başkan, belediyenin arsasını kendi vakfına devreden AK Partili selefini mahkemeye verdi Yasak Elma'dan 5 oyuncu birden ayrılıyor! Başrol Şevval Sam'dan ilk yorum geldi Yüz yüze eğitime katılmayan öğrenciler dikkat! Okula gitmek zorunlu değil ama sınava girmeyen yandı Sayaçların periyodik muayene işleri özel sektöre devrediliyor: Vatandaşın faturası kabaracak Polonya Cumhurbaşkanı Duda, koronavirüse yakalandı Bir adama saldırıp pantolonunu indirmişti! Meğer 'Azman' yavrularını korumak için saldırmış Azerbaycan ordusu, Turan taktiğini uygulayarak Ermenistan'ın belini kırdı Ermenistan Radyosu Serdar Ortaç'ın ardından Tarkan'ı da öldürülen Azerbaycan askeri olarak servis etti