Mimarlığı Seviyorum Diyebiliyo​r musunuz? - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN
Mimarlığı Seviyorum Diyebiliyo​r musunuz?

Mimarlığı Seviyorum Diyebiliyo​r musunuz?

02.01.2012 19:33

Türkiye'nin mimarlık yayını Arkitera.com yeni yılın ilk iş gününde yeni bir kampanya başlatıyor.

Türkiye'nin mimarlık yayını Arkitera.com yeni yılın ilk iş gününde yeni bir sosyal medya kampanyası başlatıyor ve mimarlara "mimarlığı seviyorum diyebiliyor musunuz?" diye soruyor.

Arkitera.com, tam 12 senedir meslek gündemini takipçilerine sunuyor, kimi zaman mesleğin getirdiği güzellikleri kimi zaman da sıkıntıları gözler önüne seriyor ve sorgulamalarını sağlıyor.

Bir şeyleri değiştirmek için asla geç değil!

Ülkemizde mimarlık ve kapsadığı tüm disiplinlerin tanımı ve içeriği hala bilinmiyor. Hala insanlar planlanmamış kentlerde tasarlanmamış mekanlarda yaşatılıyorlar ve belki de bu yüzden mimarlığı "iç" ve "dış" olarak tanımlayıp basitleştiriyorlar. İster bir mimar, bir plancı ya da tasarımcı olun fark etmez, bu meslek erbabını on parmağında on marifeti olan birine dönüştürüyor.

Peki kişiler hangi nedenle mimarlık disiplini içinde yer almayı seçiyor? Mimarlar kendilerini bu disiplinlerin bir parçası olarak görüyor mu? Her sabah yeni bir güne başlarken "mimarlığı seviyorum" diyebiliyorlar mı?

Arkitera.com mimarlık hakkında konuştukça değeri bilineceğine inanıyor ve tüm mimarlık dünyasına "Gelin mesleğimize sahip çıkalım! Hayatlarımıza sahip çıkalım! Ve artık aramızda konuşmanın yeterli olamadığının farkına varalım..." diyor.

Bunun için ise günümüzün en güçlü silahından, Sosyal Medya'dan yararlanıyor. Arkitera.com Mimarlara Twitter'dan konuyla ilgili yolladıkları her tweet'in sonuna #mimarligiseviyorum yazarak seslerini duyurmalarını öneriyor bu yolla mesleğinizi sevin ve sevdirin çağırısını yapıyor.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500

Son Dakika Güncel Mimarlığı Seviyorum Diyebiliyo​r musunuz? - Son Dakika


Advertisement