MİMDER'den 200 villa projesine tepki - Son Dakika

MİMDER'den 200 villa projesine tepki

06.11.2020 15:32
MİMDER'den 200 villa projesine tepki

Malatya İnşaat Müteahhitleri Derneği (MİMDER) Mehmet Bülbüloğlu, Battalgazi Belediyesi'nin 200 villa projesine tepki gösterdi.

Malatya İnşaat Müteahhitleri Derneği (MİMDER) Mehmet Bülbüloğlu, Battalgazi Belediyesi'nin 200 villa projesine tepki gösterdi.

MİMDER Başkanı Mehmet Bülbüloğlu, dernek binasında basın açıklaması yaptı. Bülbüloğlu, "Belediyelerin öncelik görevi kentsel dönüşüm ve yeni konut ihtiyacı bulunan bölgelere yatırım yaparak sosyal konut ve sosyal belediyecilik görevini yerine getirmektir" dedi. Belediyelerin villa projeleri yapmaması gerektiğini belirten Bülbüloğlu, "Geçtiğimiz günlerde Battalgazi Belediyesi'nin yaptığı açıklamada Beydağı eteklerinde 200 villa projesi yapacağını şaşkınla öğrendik. Bizler MİM-DER olarak daha önce de Yeşilyurt Belediyesi'ne Gedik Villa Projesi, Bostanbaşı Konutları ve benzeri projelerde şifaen belediyelerimizin bu tarz projeleri yapmamaları gerektiğini dile getirmiştik. Ancak bugün görüyoruz ki bu itirazlarımız karşılığını bulmamış. Üyelerimizden gelen yoğun tepki üzerine bu açıklamayı yapmamız elzem oldu. Belediyelerimizin çözüm ortağı olan şehrin güzelleşmesine, gelişmesine ve büyümesine katkı sağlayan müteahhitlerimize rakip olmak yerine bizlerle beraber şehrimizi daha iyi bir noktaya getirmek için altyapı, üstyapı, park, bahçe ve sosyal alanlar oluşturarak vatandaşlarımıza daha iyi hizmet etmelerini beklemekteyiz" şeklinde konuştu.

Belediyelerin öncelikli görevinin sosyal konut olduğunu vurgulayan Bülbüloğlu, " Belediyelerimiz illa konut yapmak istiyorlarsa şehrimizde bulunan Kiltepe, Taştepe, Yeşiltepe gibi çevreyolunun altında kalan mahalleri de kentsel dönüşüm ve yeni konut ihtiyacı bulunan bölgelere yatırım yaparak sosyal konut ve sosyal belediyecilik görevini yerine getirmiş olacaktır. Bundan sonraki süreçte MİM-DER olarak bu tarz projelerin her zaman takipçisi ve karşısında olacağız" diye konuştu. - MALATYA

YORUMLAR
500
Samsun'da kentsel dönüşüm: 2 bin 88 konut yılsonuna tamamlanacak Samsun'da kentsel dönüşüm: 2 bin 88 konut yılsonuna tamamlanacak Doğanşehir'de vatandaşlara aşure dağıtıldı Doğanşehir'de vatandaşlara aşure dağıtıldı Esnaf Oda Başkanlarından Gürkan'a plaket Esnaf Oda Başkanlarından Gürkan'a plaket
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel MİMDER'den 200 villa projesine tepki - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement
Haberi Paylaş