Minibüsler dezenfekte edildi - Son Dakika

Minibüsler dezenfekte edildi

Koronavirüs tedbirleri kapsamında toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşlar için bugün minibüsler dezenfekte edildi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşlar için bugün minibüsler dezenfekte edildi. Bahçelievler Belediyesi, Şirinevler Meydan'da istasyon kurarak minibüsleri dezenfekte etti.Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, "Buraya belediye ekipleri geliyor ve minibüslerin içini dezenfekte ediyor. Minibüs şoförlerine de kendilerini hastalandırmadan nasıl çalışabilecekleri konusunda bilgi veriyoruz" dedi.

Bahçelievler Belediyesi, Şirinevler'de yer alan minibüs duraklarındaki araçların tamamını ekiplerle birlikte dezenfekte etti. Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır'da durağa gelerek teftişte bulundu ve dolmuş şoförleriyle süreç hakkında konuştu. Başkan Bahadır, dolmuşlara binecek kişi sayısına dikkat edilmesi gerektiğini ifade ederek, şoförlere ise kesinlikle elden ele para alacak şekilde biniş ücretlerini talep etmemelerini söyledi.

"MİNİBÜS ŞOFÖRLERİNE BİLGİ VERİYORUZ"

İlk olarak ilçedeki bütün toplu taşıma işiyle uğraşan çalışanlara hijyen eğitimi verdiklerini dile getiren Başkan Bahadır, " İstanbul'un en çok minibüslerinin olduğu Şirinevler Meydanı'nda geçici dezenfeksiyon istasyonu kurduk. Buraya belediye ekipleri geliyor ve minibüslerin içini dezenfekte ediyor. Minibüs şoförlerine de kendilerini hastalandırmadan nasıl çalışabilecekleri konusunda bilgi veriyoruz. Maske takmaları, sosyal mesafe kurallarına dikkat etmeleri ve özellikle şoför arkadaşların el hijyenine dikkat etmelerini vurguluyoruz. Önemli olan artık toplumun bilinçlenmesi. Koronavirüs sürecinin birinci aşaması bitti. Büyük bir başarı yakaladık ve yenmeye başladık virüsü. Normalleşme sürecinde kontrollü sosyal hayata uyum sağlamamız lazım. Yüzde 50 yasaklar kalktığı için daha da dikkatli olmamız gerekiyor" diye konuştu.

ŞOFÖRLER DEZENFEKTE İŞLEMLERİNDEN MEMNUN

Minibüs şoförü Ömer Sever ve Uğur Akçakoca, belediyenin dezenfekte işlemlerinin çok önemli olduğunu ifade ederek, kendilerinin de bu süreçte ellerinden geldiği kadar dikkat etmeye çalıştıklarını ve araçlarına belirtilen sayıda yolcu almaya gayret gösterdiklerini söylediler.


- İstanbul

Son Dakika

14:06 Emekli hakim, tramvayda 15 yaşındaki kızların fotoğrafını çekerken yakalandı 13:35 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Srebrenitsa Soykırımı mesajı 13:08 Sokak ortasında sevgilisini öldürdü, polisi görünce kendini vurdu 13:07 Acı haberi Instagram'dan verdi Metin Arolat'ın annesi hayatını kaybetti 12:41 İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın kızı Dilara Türkkan tepkiler sonrası sosyal medya hesabını kapattı 12:37 Kaza yapan zırhlı araç takla attı, etrafa altın saçıldı! Ekipler karış karış arıyor 12:35 Bülent Arınç'tan Ayasofya'nın camiye dönüştürülmesine ilişkin yorum: Şükürler olsun 12:33 17 suçtan aranan cezaevi firarisi 6 yıldır kardeşinin kimliğiyle yaşamış 12:32 İki üniversite mezunu psikolog, evinde uyuşturucu imalatından yakalandı! Balkonu seraya çevirmiş 12:28 Erdoğan'ın 26 yıl önceki demeci ortaya çıktı! Ayasofya'nın cami olması sözünü o zaman vermiş 11:47 Gelinler için altın işlemeli maske üretildi! Fiyatı, düğün salonunun kirasından fazla 11:47 Hadise ve Kaan Yıldırım aşkının mimarı Seda Bakan'dan çifte evlilik çağrısı 11:45 Maske takmayı reddeden vatandaşın savunması: Koronaya inanmıyorum, insanlar uydurdu 11:23 Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, korona tedavisinde kullanılacak ilaca üretim ruhsatı verdi 11:16 Volkan Demirel'in eşi Zeynep Demirel kusursuz fiziğiyle büyüledi