Son Dakika Haberleri: Kocaeli'de Uyuşturucu Operasyonu! Polisin, Nusret Taklidi İlginç Görüntüler Oluşturdu

Kocaeli'de Uyuşturucu Operasyonu! Polisin, Nusret Taklidi İlginç Görüntüler Oluşturdu

2 yıl önce

Kocaeli'de bir minibüste ele geçirilen 111 kilo eroinin boşaltılması sırasında bir polisin, ete tuz atma hareketiyle meşhur olan Nusret'in taklidini yapması ilginç görüntüler oluşturdu.

ü Kocaeli'nde Narkotik ekiplerinin durduğunu minibüsün her tarafından uyuşturucu çıktı. 111 kilonu eroini, narkotik ekipleri imece usulü araçtan çıkarttı. Polis ekipleri uyuşturucuyu, Nusret taklidi ile araçtan çıkardı.

2018 YILININ İLK BÜYÜK OPERASYONU

Başarılı operasyonları ile uyuşturucuya adeta geçit vermeyen Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadelesi ekipleri, 2018 yılının ilk büyük operasyonuna imza attı. Bir istihbaratı değerlendiren Narkotik dedektifleri, Van'dan yüklenen uyuşturucunun İstanbul'a gideceği bilgisine ulaştı. Zanlıların uyuşturucu yüklenen araç ile yola çıkması üzerine ekipler operasyona start verdi. TEM otoyolunda takibe alınan minibüs Kocaeli sınırları içinde durduruldu. Polis ekipleri uyuşturucu tacirlerinin kendilerine aile süsü vererek yolculuk yaptığını fark etti. Araçta bulunan M.L.Ç, oğulları A.Ç. ve A.Ç ile aileleri gözaltına alındı. İlk incelemede aracın gözle görülür yerlerinde hiçbir maddeye rastlanamadı. Araç detaylı incelenmek üzere Kocaeli Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Burada Narkotik madde arama köpeği Millow otomobilin yanına yaklaştırıldı. Millow'un uyuşturucu zulalanmış araca verdiği tepki polis ekiplerini bile şaşırttı.


ARACIN DÖRT BİR YANI UYUŞTURUCU ZULASI

Köpeğin tepkisinin ardından Narkotik dedektifleri, hemen aracın zulalarını sökmeye başladı. Önce torpido kısmını açan ekipler, onlarca eroin paketini çıkarmayı başardı. Aracın arka kısmında ise sökülen her kapağın altından eroin paketleri çıktı. Stepneyi söken ekipler, gördükleri manzara karşısında hem şaşkınlık, hem sevinç yaşadı. Aracın subwoofer tabir edilen hoparlöründe bile paket paket eroin çıktı. Ekipler eroini kucak kucak taşıdı. Zaman zaman Narkotik ekipleri aracın zulasını imece usulü boşalttı.

NARKOTİK EKİBİNDEN NUSRET TAKLİDİ

Binlerce kişinin zehirlemesinin önüne geçen ekipler, zuladan her çıkan eroin ile büyük mutluluk yaşadı. Bir Narkotik polisinin uyuşturucuyu 'Nusret' taklidi yaparak araçtan çıkarması tüm ekibi güldürdü. Ekipler, başarısını birbirleri 'Çak' yaparak kutladı. Narkotik Suçlarla Mücadelesi ekiplerinin başarılı operasyon sonrası mutlulukları gözlerinden okundu. Zanlıların, uyuşturucu yükledikleri otomobilin Kocaeli'nde Narkotik ekiplerine yakalanmaması için 41 plaka taktıkları belirlendi. Özellikle 2017 yılında doğu illeri ile İran plakaları araçlara yapılan operasyonlarda, binlerce kilo uyuşturucu ele geçirilmişti. Kocaeli ile hiçbir bağlantıları olmaması rağmen, Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin başarılı operasyonlarından kurtulmak için, uyuşturucu tacirlerinin böyle bir yöntem tercih ettiği tespit edildi.


''OPERASYONLAR HIZ KESMEDEN DEVAM EDECEK''

Poşetlere doldurulan 111 kilo eroin, polis ekipleri tarafından taşındı. M.L.Ç ile oğulları A.Ç. ve A.Ç. gözaltına alındı. İstanbul ile doğu illerinin bağlantı noktasında bulunan ve önemli bir konumda yer alan Kocaeli'nde yapılan başarılı operasyonlar dikkat çekiyor. 2017 yılında Türkiye ikincisi olarak başarısını derecelendiren Kocaeli Narkotik ekipleri, 2018 yılı içinde uyuşturucu tacirlerine gözdağı vermiş oldu. Uyuşturucunun her türlüsü ile amansız mücadelenin devam edeceğini ifade eden Narkotik ekipleri, operasyonların hız kesmeden devam edeceğini belirtti.


YORUMLAR


Bayburt'ta Kömür Diye Toplanıp Yakılan Taşın Kehribar Olduğu Öğrenilince, Bir Çok Ülke Almak İçin Sıraya Girdi Çocuğunun Gözü Önünde Eşini Bıçaklayarak Öldürdü, Sokaktaki Tüm Kadınları Ağlattı

Son Dakika! İzmir'de Sanayi Sitesinde Yangın Çıktı