Minik Öğrenciler Okulları İçin Yol Kapattı - Son Dakika

Minik Öğrenciler Okulları İçin Yol Kapattı

22.05.2014 11:32
Minik Öğrenciler Okulları İçin Yol Kapattı, System.String[]

Üsküdar'daki Ali Fuat Başgil İlköğretim Okulu öğrencileri okullarının İmam Hatip Orta Okulu'na dönüştürülmesini protesto etmek için okulun bulunduğu sokağı trafiğe kapattı.

Üsküdar'daki Ali Fuat Başgil İlköğretim Okulu öğrencileri okullarının İmam Hatip Orta Okulu'na dönüştürülmesini protesto etmek için okulun bulunduğu sokağı trafiğe kapattı. Defter kağıtlarından pankart yapan minik öğrenciler "Okul bizim, bizim kalacak" diye slogan attı.

Üsküdar Burhaniye Mahallesi'nde bulunan Ali Fuat Başgil İlköğretim Okulu, önümüzdeki eğitim-öğretim yılında İmam Hatip Orta Okulu'na dönüştürüleceği iddiası üzerine ilköğretim öğrencileri Burhaniye Münevver Ayaşlı Kültür Merkezi'nde götürüldü. Eğitimlerine burada devam eden öğrenciler okullarının İmam Hatip'e dönüştürülmesini protesto etmek için bu sabah okulun bulunduğu Yazmacı Emine Sokak'ı trafiğe kapattı. Öğrencilerden kimi defter kağıdını kimi de karton kağıtı yazdıkları sloganlarla pankarta çevirdi. Öğrenciler kendi yazdıkları "Okulumuz canımız", "Okulumu istiyoruz", "Eğitim hakkımızı elimizden almayın" yazılı pankartlar açtı. Öğrenciler yüksek sesle "Okul bizim bizim kalacak" diye slogan da attı. Ön sırada bulunan öğrencilere arkalarından anneleri de destek verdi. Bu güzergahı kullanan otobüs ve otomobiller de öğrenci barikatını görünce durmak zorunda kaldı. İhbar üzerine sokağa gelen polis ekipleri de karşılarında çocukları görünce şaşırdı. Polis ekipleri minik öğrencileri uzaktan seyretmekle yetindi. Yol kesme eylemi bir saat sonra sona erdi. Öğrenciler dağıldıktan sonra yol araç trafiğine açıldı.

Minik Öğrenciler Okulları İçin Yol Kapattı
Minik Öğrenciler Okulları İçin Yol Kapattı
Minik Öğrenciler Okulları İçin Yol Kapattı
Minik Öğrenciler Okulları İçin Yol Kapattı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Minik Öğrenciler Okulları İçin Yol Kapattı - Son Dakika


Son Dakika

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Özlü: 2021 sonuna kadar tedbirlerle devam etmemiz gerekiyor Dünya Sağlık Örgütü: Aşı çalışmalarındaki olumlu haberlerle tünelin ucundaki ışık görüldü Rıdvan Dilmen'den, Fatih Terim'e sert eleştiri: Ne gerek vardı, 6-0 mı yeneceksin? 51 yaşındaki Jennifer Lopez, sahne şovuyla Amerikan Müzik Ödülleri'ne damga vurdu Reuters'tan bomba Dağlık Karabağ iddiası: Türkiye ve Rusya gözlem noktası konusunda anlaşmazlık yaşıyor Aynı aileden 3 kişi birkaç gün arayla koronavirüse yenik düştü Demirtaş ve Kavala sözleri tepki çeken Bülent Arınç'tan yeni açıklama: Cumhurbaşkanı çok ağır konuştu, rencide oldum Türk gemisine baskın emrini AB Akdeniz Deniz Kuvvetleri verdi: Sabaha kadar beklediler