Minik Öğrencilerden Askerlere Duygulandıran Hediyeler - Son Dakika

Minik Öğrencilerden Askerlere Duygulandıran Hediyeler

22.12.2017 10:20
Minik Öğrencilerden Askerlere Duygulandıran Hediyeler, System.String[]

Samsun Bafra Kızılırmak Anaokulu öğrencileri; "Çocuk Kalbimle Askerime Uzanan Eller Projesi" kapsamında hazırladıkları yiyecek, tıraş köpüğü, kolonya gibi kişisel bakım malzemesi ve mektupları Hakkari Dağlıca’da vatani görevini yapan askerlere gönderdiler.

Samsun Bafra Kızılırmak Anaokulu öğrencileri; "Çocuk Kalbimle Askerime Uzanan Eller Projesi" kapsamında hazırladıkları yiyecek, tıraş köpüğü, kolonya gibi kişisel bakım malzemesi ve mektupları Hakkari Dağlıca'da vatani görevini yapan askerlere gönderdiler.

Gönderilen kolilerde ayrıca; ana sınıfı öğrencilerinin dilinden yazılmış mektuplar, elleriyle yaptıkları sanat etkinlikleri, dayanıklı yiyecek malzemeleri (tatlı-tuzlu kurabiyeler) ve öz bakım gereçleri (atkı, eldiven, bere, iç çamaşırı, çorap, tıraş materyalleri) yer aldı. Okul öncesi öğrencilerin vatani değerler geliştirilmesi, okul ve aile iş birliği düzeyinin arttırılması, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde zor koşullar altında vatani görevini yapan askerlere destek olunması amacıyla hazırlanan projeye minikler oldukça ilgi gösterdi. Minikler mutfağa girerek anneleriyle birlikte kurabiye ve kek yaptılar.

Minik Buğlem askerler için kurabiye yaptı

3,5 yaşındaki Elif Buğlem Soyuğur isimli öğrencinin annesiyle birlikte kurabiye yaparken çekilen görüntüleri oldukça ilgi çekici. Askerler için kurabiye yaptığını belirten minik Elif, askerleri çok sevdiğini anlatıyor.

Minik öğrencinin kek üzerine yapıştırdığı not duygulandırdı

Bir başka öğrenci Elif Sena Yama'ın askerlere gönderdiği kek üzerine iliştirdiği not ise çok anlamlı cümlelerden oluşuyor. Notun başında, Hüseyin Nihal Atsız'ın Kahramanlık şiirinden, "Yırtıcılar az yaşar... Uzun sürmez doğanlık... Her ışığın ardında gizlidir bir karanlık. Adsız sansız olsa da, en büyük kahramanlık; Göz kırpmadan saldırıp bir daha dönmemektir" şiiri yer alıyor.

Daha sonra kendi duyguları kekin üzerindeki nota annesine yazdıran Yaman, "Kahraman askerlerimiz oldukça huzurlu sofralar, gülen çocuklar var, iyi ki varsınız. En sevdiğimiz keki sizin için zevkle yaptık. Afiyet olsun" duygularını ekleyerek keki askerlere gönderdi.

Askerler için titiz bir hazırlık yapan diğer minik öğrenciler ise askerlere selam gönderdi.

İlk olarak Hakkari Dağlıca Karakoluna gönderilen sevgi kolileri daha sonra sırasıyla, Şırnak'ın İdil ilçesi Özbek Karakoluna, Van Merkez Hudut Tabur Komutanlığına, Tunceli Jandarma Alay Komutanlığına gönderilecek. - SAMSUN

Minik Öğrencilerden Askerlere Duygulandıran Hediyeler
Minik Öğrencilerden Askerlere Duygulandıran Hediyeler
Minik Öğrencilerden Askerlere Duygulandıran Hediyeler
Minik Öğrencilerden Askerlere Duygulandıran Hediyeler
Minik Öğrencilerden Askerlere Duygulandıran Hediyeler
Minik Öğrencilerden Askerlere Duygulandıran Hediyeler
Minik Öğrencilerden Askerlere Duygulandıran Hediyeler

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Minik Öğrencilerden Askerlere Duygulandıran Hediyeler - Son Dakika


Son Dakika

Yasak Elma'nın Şahika'sı Nesrin Cavadzade'nin diziden ayrılacağı iddia edildi İnsansız Hava Aracı AR-GE Merkezi'ni görüntüleyen 2'si Rus 3 kişi gözaltına alındı Bu işte bir terslik var! Sokak kısıtlamasının başladığı saatlerde dikkat çeken yoğunluk "Yeni evimizde ilk gecemiz" notuyla paylaştı! Şeyma Subaşı Miami'den ev aldı Hafta sonu 56 saat sürecek sokağa çıkma kısıtlaması başladı! Neleri yapmak serbest, kimler yasaktan muaf? Venezuela Devlet Başkanı Maduro: ABD, eşime benden boşanması için teklif yaptı Çekya'da bilim insanları, koronavirüsü yüzde 99 oranında yok eden kağıt üretti Kahramanmaraş'ta polisimizi şehit eden katilin cenazesi morgda kaldı