Minikler, "Enerji"nin Önemini Biliyor - Son Dakika

Minikler, "Enerji"nin Önemini Biliyor

02.01.2012 13:14
Minikler,

Minikler, bildiklerini Bilim müzesinde uyguluyor!

Özel ALEV Anaokulu, minik öğrencilerinin bilim ve teknolojiye olan meraklarını beslemek ve çevre bilinci kazandırmak amacıyla, iki hafta boyunca enerji konusunu işlemenin ardından, Şişli Bilim Müzesi'ni ziyaret ederek öğrendiklerini pekiştirmelerini sağlıyor!

Özel ALEV Anaokulu; her yıl düzenlediği etkinlik kapsamında, 5 yaş grubundaki 80 öğrencisine ilk olarak, 2 hafta boyunca "Enerji" hakkında bilgi veriyor. Bilgilendirme aşamasında, sınıf öğretmenleri miniklerle önce rüzgar, güneş ve su hakkında sohbet ediyor, daha sonra, yapılan deneylerle farklı enerji kaynaklarını tanıtıyor. Bu aşamada aynı zamanda, okulda yer alan Fen ve Doğa Köşesine farklı materyaller konularak çocukların deneme yapmaları sağlanıyor.

2 haftalık mini eğitimin ardından; Şişli Bilim Müzesi Ziyareti gerçekleştiriliyor. Müzede, öğrendiklerini uygulayarak bilgilerini pekiştiren öğrenciler, son olarak, trafik eğitimi alarak, yaya olarak trafikte nasıl davranmaları gerektiğini öğreniyorlar.

Minikler, Enerji nin Önemini Biliyor

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Minikler, 'Enerji'nin Önemini Biliyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: İzmir'de kurtarma çalışmalarının simge ismi Buse, 9.5 saat sonra enkazdan kurtarıldı İzmir'de kurtarma çalışmalarının simgesi Buse'ye ulaşıldı! İşte ilk görüntüler Enkaz altında kalan gencin ekiplere "Abi sen gitme" deyişi yürekleri dağladı İzmir'deki depremde denizde meydana gelen girdap kameralara yansıdı Yakınları, Kulalı anne-kızın enkaz altında olduğunu sosyal medya hesaplarından paylaştı Deprem sonrası aşağılayıcı paylaşımlarda bulunan 16 kullanıcı tespit edildi, 3 kişi gözaltında 6,6'lık depremin ardından milyonluk rezidanslar oturulamayacak hale geldi İzmir'deki şiddetli depremin ardından enkaz altında kalan bir kişi, mesajla yardım istedi