Son Dakika Haberleri: Minikler, "Enerji"nin Önemini Biliyor

Minikler, "Enerji"nin Önemini Biliyor

8 yıl önce

Minikler, bildiklerini Bilim müzesinde uyguluyor!

Minikler,
Özel ALEV Anaokulu, minik öğrencilerinin bilim ve teknolojiye olan meraklarını beslemek ve çevre bilinci kazandırmak amacıyla, iki hafta boyunca enerji konusunu işlemenin ardından, Şişli Bilim Müzesi'ni ziyaret ederek öğrendiklerini pekiştirmelerini sağlıyor!

Özel ALEV Anaokulu; her yıl düzenlediği etkinlik kapsamında, 5 yaş grubundaki 80 öğrencisine ilk olarak, 2 hafta boyunca "Enerji" hakkında bilgi veriyor. Bilgilendirme aşamasında, sınıf öğretmenleri miniklerle önce rüzgar, güneş ve su hakkında sohbet ediyor, daha sonra, yapılan deneylerle farklı enerji kaynaklarını tanıtıyor. Bu aşamada aynı zamanda, okulda yer alan Fen ve Doğa Köşesine farklı materyaller konularak çocukların deneme yapmaları sağlanıyor.

2 haftalık mini eğitimin ardından; Şişli Bilim Müzesi Ziyareti gerçekleştiriliyor. Müzede, öğrendiklerini uygulayarak bilgilerini pekiştiren öğrenciler, son olarak, trafik eğitimi alarak, yaya olarak trafikte nasıl davranmaları gerektiğini öğreniyorlar.Türkiye'de İlk Yüz Nakli Yapılan Hastayı Gören, Şaşıp Kalıyor Çankırı'da Bulunan 5 Bin Yıllık Mağara, Türkiye'nin 400 Yıllık İhtiyacını Karşılayacak Rezerve Sahip

16 Yaşındaki Kız "Gitmek İstemiyorum" Dese de İcra Memurları Zorla Anneyle Görüştürdü