Mısır'da Darbe Karşıtlarına Yönelik Katliam - Son Dakika

Mısır'da Darbe Karşıtlarına Yönelik Katliam

15.08.2013 21:35
Mısır'da Darbe Karşıtlarına Yönelik Katliam

Türk Konseyi dışişleri bakanlarından ortak bildiri: "Ülkede itidale ve uzlaşmaya duyulan acil ihtiyacı vurguluyor ve güvenlik, demokrasi ve istikrarın yeniden tesis edilmesi çağrısında bulunuyoruz" "Mısır’da devam eden gösterilere karşı güç kullanılması sonucunda dün meydana gelen can kaybı ve yaralanmaları kınıyoruz"

Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Konseyi) dışişleri bakanları, yayımladıkları ortak bildiride, Mısır'da itidale ve uzlaşmaya duyulan acil ihtiyacı vurgulayarak, güvenlik, demokrasi ve istikrarın yeniden tesis edilmesi çağrısında bulundu.

Türk Konseyi III. Zirvesi kapsamında Azerbaycan'ın Gebele kentinde bir araya gelen dışişleri bakanları, Mısır'daki gelişmelere ilişkin ortak bildiri yayımladı.

"Mısır'da devam eden gösterilere karşı güç kullanılması sonucunda dün meydana gelen can kaybı ve yaralanmaları kınıyoruz" ifadesine yer verilen dışişleri bakanları ortak bildirisinde, sivil can kayıplarının "kabul edilemez" olduğu belirtildi.

Bildiride, "Hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı ve yaralananlara acil şifa diliyoruz. Ülkede itidale ve uzlaşmaya duyulan acil ihtiyacı vurguluyor ve güvenlik, demokrasi ve istikrarın yeniden tesis edilmesi çağrısında bulunuyoruz" denildi.

Türk Konseyi III. Zirvesi kapsamında, bugün, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memedyarov, Kazakistan Dışişleri Bakanı Erlan Idrisov ve Kırgızistan Dışişleri Bakanı Erlan Abdıldayev'ın katılımıyla Dışişleri Bakanları Toplantısı gerçekleştirilmişti. - Ankara

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Mısır'da Darbe Karşıtlarına Yönelik Katliam - Son Dakika


Advertisement