Mısır'da Darbe Karşıtlarına Yönelik Katliam - Son Dakika

Mısır'da Darbe Karşıtlarına Yönelik Katliam

18.08.2013 18:57
Mısır'da Darbe Karşıtlarına Yönelik Katliam

Mısır Savunma Bakanı Sisi: "Siyasi çekişmenin ülkeyi karanlık bir tünele sokacağı, karşılıklı ölümlere yol açacağı ve dini temeller üzerinde bir anlaşmazlığa dönüşeceği noktasında uyarılarda bulunmuştuk"

Mısır Savunma Bakanı General Abdulfettah Sisi, "Siyasi çekişmenin ülkeyi karanlık bir tünele sokacağı, karşılıklı ölümlere yol açacağı ve dini temeller üzerinde bir anlaşmazlığa dönüşeceği noktasında uyarılarda bulunmuştuk" ifadelerini kullandı.

Askeri Sözcü Ahmed Muhammed Ali tarafından yapılan açıklamada, Sisi'nin, "Geçmiş yönetim yanlıları, milli duruşlarını sorgulamalıdır. Ülkenin yıkılması, insanların hayatını kaybetmesi ve halkın güvenlik endişesi taşıması karşısında sessiz kalmayacağız. Meşruiyetin halkın malı olduğu, halkın bunu istediğine verip, istediği an geri alabileceğinin farkında olunmalıdır. Devleti korumak ordunun, polisin ve Mısır halkının boynunun borcudur" değerlendirmesinde bulunduğu kaydedildi.

Açıklamada ayrıca Sisi'nin, siyasi çekişmenin ülkeyi karanlık bir tünele sokacağı, karşılıklı ölümlere yol açacağı ve dini temeller üzerinde bir anlaşmazlığa dönüşeceği noktasında uyarılarda bulunduklarını aktardığı belirtildi. - Kahire

1864 Büyük Çerkes Sürgünü ve Katliamı yad edildi 1864 Büyük Çerkes Sürgünü ve Katliamı yad edildi Avrupa Merkez Bankası'ndan kripto para karşıtı açıklama! Avrupa Merkez Bankası'ndan kripto para karşıtı açıklama! Türkiye'deki Taliban karşıtı zirve neyin işaretçisi olabilir? Türkiye'deki Taliban karşıtı zirve neyin işaretçisi olabilir?
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Mısır'da Darbe Karşıtlarına Yönelik Katliam - Son Dakika


Advertisement