Yaşam şartları ve yolsuzluğu protesto eden bir kişi kendini yaktı! O anlar anbean kaydedildi - Son Dakika

Yaşam şartları ve yolsuzluğu protesto eden bir kişi kendini yaktı! O anlar anbean kaydedildi

13.11.2020 12:06

Mısır'da yaşam koşullarını ve yolsuzluğu protesto eden bir kişi, başkent Kahire'deki Tahrir Meydanı'nda kendini ateşe verdi. O anlar bir vatandaş tarafından videoya alındı.

Sosyal medyada yer alan bir görüntüye göre, 40 yaşlarındaki Mısırlı Muhammed Hüsni, mali durumundan ve yolsuzluktan şikayet ederek kendini yaktı.

YOLSUZLUKLARI ORTAYA ÇIKINCA İŞTEN ATILMIŞ

Hüsni, kendini ateşe vermeden önce çektiği videoda ise "devlet içindeki üst düzey yetkililerin yolsuzluklarını ortaya çıkarması nedeniyle işinden atıldığını ve İçişleri Bakanlığına bağlı Ulusal Güvenlik Kurumu tarafından sorguya çekildiğini" ifade etti.

"ÜLKEM SENİ HIRSIZLAR YÖNETİYOR"

Hüsni, "Ülkem, seni hırsızlar yönetiyor" sloganları attıktan sonra kendini ateşe verdi. Sosyal medya kullanıcıları ise Hüsni'yi, Aralık 2010'da kendini yakarak Arap Baharı'nın başlamasına neden olan Muhammed Buazizi'ye benzetti.
Yaşam şartları ve yolsuzluğu protesto eden bir kişi kendini yaktı! O anlar anbean kaydedildi

Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Yaşam şartları ve yolsuzluğu protesto eden bir kişi kendini yaktı! O anlar anbean kaydedildi - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (2)

Son Dakika

Ünlü şef Mehmet Yalçınkaya gençlik fotoğrafını paylaştı, herkes Latif Doğan'a benzetti Kulisleri hareketlendiren iddia: CHP'nin HDP ile yakınlığından rahatsız olan Akşener, yeni ittifak kuruyor Avladıkları yaban keçisini döner yapıp yerken yakalanan kaçak avcılara 33 bin TL ceza Paralar yarın yatmaya başlıyor! Emekliler maaş ve ek ödemelerini zamlı alacak Bağda çapa yaparken servet değerindeki gök taşını bulan çiftçi alıcıları bekliyor Almanya'da Pfizer-Biontech aşısı olan 10 kişi hayatını kaybetti 18 yaşındaki Müslüman gence kargoyla İncil gönderildi, aile şaşkına döndü: Sen mi sipariş verdin? Instagram'dan spor sütyeniyle verdiği pozu paylaşan Hande Erçel, fotoğrafını hemen sildi