Mısır'daki Katliama Zonguldak'tan Tepki - Son Dakika

Mısır'daki Katliama Zonguldak'tan Tepki

14.08.2013 18:36
Mısır'daki Katliama Zonguldak'tan Tepki

Mısır'da yüzlerce kişinin ölümüne ve binlerce kişinin yaralanmasına neden olan ve artarak devam eden olaylara, Zonguldak Mısır Halkıyla Dayanışma Platformu üyeleri "Mısır'daki katliamı lanetliyor, kardeşlerimizin yanında olduğumuzu ilan ediyoruz"...

Mısır'da yüzlerce kişinin ölümüne ve binlerce kişinin yaralanmasına neden olan ve artarak devam eden olaylara, Zonguldak Mısır Halkıyla Dayanışma Platformu üyeleri "Mısır'daki katliamı lanetliyor, kardeşlerimizin yanında olduğumuzu ilan ediyoruz" diyerek, Mısır ordusunun Mursi taraftarlarına karşı sert tutumunu protesto etti.

Madenci Anıtı önünde bir araya gelen platform üyeleri adına basın açıklamasında bulunan Fatih Altuntaş, "Mısır'ın halk iradesiyle seçilen ilk ve tek cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi'yi emperyalist ve siyonist güçlerin çıkarları doğrultusunda görevden uzaklaştıran ordu güçleri, Mısır halkının meydandaki direnişini kırmak için gerçekleştirdiği katliamlara bir yenisini daha ekledi. Meydanlarda bulunan ve barışçıl gösteri yapan yüz binlerce sivil insanın üzerine tanklarla, iş makineleriyle ve keskin nişancılarla saldırdılar. Binlerce insanı öldürdüler ve yaraladılar. Biz de ilan ediyoruz ki bütün darbecilerin, zalimlerin, katillerin karşısındayız, onları lanetliyoruz. ve mazlumların, ezilmişlerin ve haksızlığa uğratılmış insanların yanındayız. Mısırlı kardeşlerimizi de bu kutlu mücadelelerinde sonuna kadar destekliyor ve zafere ulaşmaları için dua ediyoruz" dedi.

Platform üyeleri basın açıklamasının ardından alandan ayrıldı. - ZONGULDAK

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Mısır'daki Katliama Zonguldak'tan Tepki - Son Dakika


Advertisement