Son Dakika Haberleri: Mısır'da Türkiye Adına Casusluk Yaptığı İddia Edilen 29 Kişi Gözaltında

Mısır'da Türkiye Adına Casusluk Yaptığı İddia Edilen 29 Kişi Gözaltında

24 gün önce

Mısır'da, Türkiye adına casusluk yaptıkları ve terör örgütüne katıldıkları suçlamasıyla 29 kişi başsavcının emriyle gözaltına alındı.

Mısır'da Türkiye Adına Casusluk Yaptığı İddia Edilen 29 Kişi Gözaltında, System.String[]

Mısır'da, Türkiye adına casusluk yaptıkları ve terör örgütüne katıldıkları suçlamasıyla 29 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

BİLGİ AKTARIYORLAR İDDİASI

Mısır devlet haber ajansı MENA, Genel İstihbarat Servisi'nden yapılan bir soruşturmanın sonuçlarına göre, bu kişilerin Mısır'daki Müslüman Kardeşler hareketinin tekrar iktidara getirilmesi planı uyarınca telefon görüşmelerini kaydederek Türk istihbaratına bilgi aktardıklarını iddia edildi.

UYRUKLARI BELLİ DEĞİL

Kara para aklama ve lisanssız döviz ticareti yapmakla da suçlanan sanıkların uyrukları belirtilmedi. Şüpheliler aynı zamanda para aklamak ve lisanssız olarak döviz ticareti yapmakla da suçlanıyor.

MISIR - TÜRKİYE İLİŞKİLERİ DARBEDEN SONRA GERİLEMİŞTİ

Mısır'da 30 yıllık Hüsnü Mübarek yönetiminin halk isyanıyla 2012'de devrilmesi sonrası Müslüman Kardeşler mensubu Muhammed Mursi ülkenin ilk seçilmiş cumhurbaşkanı olarak iktidara gelmişti.

Ankara ve Kahire arasındaki ilişkiler Mursi'nin 2013 yılında protesto gösterileri üzerine askeri darbeyle devrilmesinin ardından gerilmişti. Mısır, darbenin ardından Müslüman Kardeşler hareketini terör örgütü ilan etti ve üst düzey üyelerinin çoğu tutukladı.Son Dakika! ABD'den Dönen Mesut Yılmaz ve Eşine Oğullarının Ölüm Haberi Verildi Dünyaca Ünlü Akrobat Wang Yongning, 62'nci Kattan Düşüp Öldü
Son dakika... Mesut Yılmaz ve Eşi Acı Haberi Duyar Duymaz Hastaneye Koştu