Mısır Genelkurmay Başkanı Hicazi'nin Libya Ziyareti - Son Dakika

Mısır Genelkurmay Başkanı Hicazi'nin Libya Ziyareti

17.05.2017 19:41
Mısır Genelkurmay Başkanı Hicazi'nin Libya Ziyareti, System.String[]

Libya'daki Tobruk merkezli Temsilciler Meclisine (TM) bağlı güçlerin komutanı General Halife Hafter'in, Mısır Genelkurmay Başkanı Mahmud Hicazi ile Bingazi kentinde bir araya geldiği bildirildi.

Libya'daki Tobruk merkezli Temsilciler Meclisine (TM) bağlı güçlerin komutanı General Halife Hafter'in, Mısır Genelkurmay Başkanı Mahmud Hicazi ile Bingazi kentinde bir araya geldiği bildirildi.

TM'ye bağlı parlamento güçleri basın ofisinden yapılana yazılı açıklamada, Hafter'in Hicazi ile Bingazi'nin doğusundaki Er-Recme bölgesinde görüştüğü ifade edilirken, görüşmenin detaylarına ilişkin bilgi verilmedi.

Söz konusu görüşmenin, Libya'da yaklaşık 3 yıl önce patlak veren silahlı çatışmalardan bu yana Mısır ile Arap askeri yetkililer düzeyinde Libya'da gerçekleştirilen ilk görüşme olduğu belirtildi.

Hicazi, sabah saatlerinde ulaştığı Bingazi'de Tobruk hükümetine bağlı Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Abdurrazık en-Nazuri tarafından karşılanmıştı.

General Hafter, geçen cumartesi günü gerçekleştirdiği Mısır ziyareti kapsamında Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ile Libyalı taraflar arasındaki diyaloğun sürdürülmesi ve ülkede istikrarın sağlanması yollarını görmüştü.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Mısır Genelkurmay Başkanı Hicazi'nin Libya Ziyareti - Son Dakika


Son Dakika

Ani bir kararla ayrılan Hadise ve Kaan Yıldırım sürpriz bir şekilde barıştı Antalya'daki balık ölümleriyle ilgili 10 işletme kapatılıp 2 milyon 598 bin lira ceza uygulandı Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ, kendisine saldıran bir kişiyi teşhis etti Fox TV'nin sevilen dizisi Yasak Elma'ya sürpriz konuk Yürek burkan olay! Yardım istemek için geldiği muhtarlıkta kalp krizinden öldü Feci kazada bir aile paramparça oldu: Anne ve oğlu öldü, baba ağır yaralı 1,5 yıl önce trafik kazası nedeniyle öldüğü sanılan sürücünün başına mermi isabet ettiği ortaya çıktı Bakan Çavşuğlu'nun Alman mevkidaşıyla ortak basın toplantısına Mesut Özil diyaloğu damga vurdu