Mısır Genelkurmay Başkanı Hicazi'nin Libya Ziyareti - Son Dakika

Mısır Genelkurmay Başkanı Hicazi'nin Libya Ziyareti

17.05.2017 19:41
Mısır Genelkurmay Başkanı Hicazi'nin Libya Ziyareti, System.String[]

Libya'daki Tobruk merkezli Temsilciler Meclisine (TM) bağlı güçlerin komutanı General Halife Hafter'in, Mısır Genelkurmay Başkanı Mahmud Hicazi ile Bingazi kentinde bir araya geldiği bildirildi.

Libya'daki Tobruk merkezli Temsilciler Meclisine (TM) bağlı güçlerin komutanı General Halife Hafter'in, Mısır Genelkurmay Başkanı Mahmud Hicazi ile Bingazi kentinde bir araya geldiği bildirildi.

TM'ye bağlı parlamento güçleri basın ofisinden yapılana yazılı açıklamada, Hafter'in Hicazi ile Bingazi'nin doğusundaki Er-Recme bölgesinde görüştüğü ifade edilirken, görüşmenin detaylarına ilişkin bilgi verilmedi.

Söz konusu görüşmenin, Libya'da yaklaşık 3 yıl önce patlak veren silahlı çatışmalardan bu yana Mısır ile Arap askeri yetkililer düzeyinde Libya'da gerçekleştirilen ilk görüşme olduğu belirtildi.

Hicazi, sabah saatlerinde ulaştığı Bingazi'de Tobruk hükümetine bağlı Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Abdurrazık en-Nazuri tarafından karşılanmıştı.

General Hafter, geçen cumartesi günü gerçekleştirdiği Mısır ziyareti kapsamında Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ile Libyalı taraflar arasındaki diyaloğun sürdürülmesi ve ülkede istikrarın sağlanması yollarını görmüştü.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Mısır Genelkurmay Başkanı Hicazi'nin Libya Ziyareti - Son Dakika


Son Dakika

Yoğun bakımda olan Yılmaz Vural'dan haber var! Oğlu, son durumunu sosyal medyadan paylaştı Gazintep FK, son dakikada yediği gol sonrası Yeni Malatyaspor ile 2-2 berabere kaldı Koronaya rağmen Şehabettin dedeyi onlarca kişi son yolculuğuna uğurladı Dünyanın en zengin 10 kişisinden 7'si teknoloji işi yapıyor Bursa'da koronavirüs kaynaklı ölümler artınca yüzlerce yeni mezar yeri açıldı Uçuş sırasında müstehcen fotoğraflarını paylaşan hostes, ücrette anlaştığı yolcularla cinsel ilişkiye girdi Şişli'de mucize kurtuluş! Otomobilin üzerine hafriyat kamyonu devrildi Aracını otoparka bırakan Yasemin Şefkatli geçmiş dönem borcunu öğrenince şaşıp kaldı