Mısırlı İşadamı Isparta'ya 4 Milyon Dolarlık Yatırım Yapacak - Son Dakika

Mısırlı İşadamı Isparta'ya 4 Milyon Dolarlık Yatırım Yapacak

19.01.2012 15:40
Mısırlı İşadamı Isparta'ya 4 Milyon Dolarlık Yatırım Yapacak, System.String[]

Isparta'da Mısırlı bir işadamı tarafından zirai ilaç ve gübre sektöründe 4 milyon dolarlık yatırım yapılacağı bildirildi.

Isparta'da Mısırlı bir işadamı tarafından zirai ilaç ve gübre sektöründe 4 milyon dolarlık yatırım yapılacağı bildirildi.

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı'ndan (BAKA) yapılan yazılı açıklamaya göre, bölgeye yatırım çekmek için çalışmalar yapan BAKA uzmanları, Türkiye'de yatırım yapmayı düşünen Mısırlı işadamı Sayed El Samahy ile görüşmelere başladı. Olumlu sonuçlanan görüşmelerin ardından BAKA ekibi, yatırımı için yer arayışındaki Mısırlı işadamı Sayed El Samahy ile Süleyman Demirel Organize Sanayi Bölgesi

(OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özçelik'i biraraya getirdi. Görüşmenin ardından Mısırlı işadamı El Samahy için Süleyman Demirel Organize Sanayi Bölgesi'nde 21 dönüm arazi tahsis edildi.

İşadamı Sayed El Samahy, yaptığı yazılı açıklamada, bölgede 4 milyon dolarlık yatırımla zirai ilaç ve gübre üretimi yapacaklarını, hedef pazarlarının Kuzey Afrika ve Ortadoğu olduğunu bildirdi. En geç 5 ay içinde yatırımı tamamlamayı hedeflediklerini anlatan El Samahy, ilk etapta 30 kişiye istihdam sağlayacaklarını kaydetti.

El Samahy, desteklerinden dolayı BAKA yetkililerine teşekkür etti.

- ISPARTA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Mısırlı İşadamı Isparta'ya 4 Milyon Dolarlık Yatırım Yapacak - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Milyonlarca vatandaşa dev destek geliyor! İşte 2021 bütçesinin detayları 64 yaşındaki Ayşenil Şamlıoğlu, bacak dekolteli pozuyla genç kızlara taş çıkarttı Ünlü otobüs firmasında rezalet! Muavin, yan koltuğundaki genç kıza bakarak mastürbasyon yaptı Kontrolden çıkan otomobilin altında kalmaktan kıl payı kurtulan adam: Azrail ile karşı karşıya geldim Sadakatsiz'e damga vuran sahne! Eşini aldatan adamın sözleri Twitter'da tepki çekti Başını taşla ezip öldürdüğü komşusunun cesedini metrelerce yükseklikten aşağıya attı "Hazır asker" imajıyla gündeme bomba gibi düşen Yıldız Tilbe, yeni tarzıyla yine çok konuşulacak Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti