MİT'ten terör örgütü PKK/YPG'nin "para kasası"na Suriye'de nokta operasyon - Son Dakika

MİT'ten terör örgütü PKK/YPG'nin "para kasası"na Suriye'de nokta operasyon

19.03.2023 11:13
MİT'ten terör örgütü PKK/YPG'nin "para kasası"na Suriye'de nokta operasyon

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), terör örgütü PKK/YPG'nin sözde Halep ve Tel Rıfat maliye sorumlusu "Hamza Kobani" kod adlı Mehmet Yıldırım'ı, Suriye'de düzenlenen operasyonla etkisiz hale getirdi.

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), terör örgütü PKK/ YPG'nin sözde Halep ve Tel Rıfat maliye sorumlusu "Hamza Kobani" kod adlı Mehmet Yıldırım'ı, Suriye'de düzenlenen operasyonla etkisiz hale getirdi.

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Halep'in Şeyh Maksud bölgesinde düzenlenen operasyonla etkisiz hale getirilen terörist Yıldırım'ın, PKK'ya 1986'da katıldığı ve örgütün en eski kadrolarından olduğu belirlendi.

Yıldırım'ın, Türkiye ve Irak'ta terör faaliyetinin ardından 2015'te Suriye'ye geçtiği ve PKK/YPG elebaşlarıyla irtibatlı şekilde sözde maliye sorumluluğunu yürüttüğü tespit edildi.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Adana'da YPG/PKK sanığına 15 yıla kadar hapis istemi Adana'da YPG/PKK sanığına 15 yıla kadar hapis istemi Bombalı saldırının faili Şanlıurfa'da yakalandı Bombalı saldırının faili Şanlıurfa'da yakalandı Türkiye'ye girmeye çalışan PKK'lı 2 terörist Suriye sınırında yakalandı Türkiye'ye girmeye çalışan PKK'lı 2 terörist Suriye sınırında yakalandı

Son Dakika Güncel MİT'ten terör örgütü PKK/YPG'nin 'para kasası'na Suriye'de nokta operasyon - Son Dakika


Advertisement