MİT Tır'ları Haberine İmza Atıp Kendilerini İhbar Ettiler - Son Dakika

MİT Tır'ları Haberine İmza Atıp Kendilerini İhbar Ettiler

01.02.2016 12:23
MİT Tır'ları Haberine İmza Atıp Kendilerini İhbar Ettiler, System.String[]

MİT TIR’larıyla ilgili manşetinden dolayı tutuklanan Can Dündar ve Erdem Gül’e destek için Rakel Dink’in de bulunduğu 10 kişi, aynı haberleri imzalayarak kendilerini ihbar etti.

MİT TIR’larıyla ilgili manşetinden dolayı tutuklanan Can Dündar ve Erdem Gül’e destek için Rakel Dink’in de bulunduğu 10 kişi, aynı haberleri imzalayarak kendilerini ihbar etti. İhbarcılar arasındaki Şanar Yurdatapan, 21 yıl önce Yaşar Kemal için de aynı şeyi yaptıklarını söyledi.

Şanar Yurdatapan, Rakel Dink, Ferhat Tunç, Osman Gürhan Ertür, Nevzat Onaran, Süleyman Özkaplan, Bahadır Altan, Necmiye Alpay, Celal Başlangıç ve Halil Vecdi Sayar, Can Dündar ve Erdem Gül’ün haberlerinin altına imza atarak Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde dağıttı. 10 kişi, “ Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara temsilcisi Erdem Gül hakkında 2 kez müebbet istemiyle dava açıldığını öğrendik. Ekte manşetlerini sunduğumuz yayınların altına biz de imzamızı atıyor, doğacak yasal sorumluluğu üstlenmeye hazır olduğumuzu bildiriyoruz.” ifadeleri içeren dilekçeyi imzalayarak kendilerini ihbar etti.

Düşünce Suçuna Karşı Girişim üyesi Şanar Yurdatapan, “Her kim ki düşüncelerini açıkladığı için başı belaya girse hangi görüşte olursa olsun, ne şekilde yapmış olursa olsun onun suç sayılan sözlerinin altına imzamızı atıp savcıya gidip kendimizi ihbar ediyoruz. Eğer bu bir suçsa bizim için de aynı işlemi yaparsın diye. Zaten bunu yapmaya da mecbur çünkü anayasada vatandaşların eşitliği ilkesi var. Öğretmen Ayşe Çelik’in başına gelenler, akademisyenler, bugün de Can Dündar ve Erdem Gül’ün suçlarına iştirak etmek için buradayız. Onlar hakkında iki kez ağırlaştırılmış müebbet istendi. Yaptıkları iş de bir gazetecilik göreviydi. Devletin sırrını açıklamak, casusluk yapmakla suçlanıyorlar.” diye konuştu.

Kağıtlara bastıkları haberleri gösteren Yurdatapan, şöyle devam etti: “Onlara suç sayılan gazete sayfaları var. Bunları gördüğünüz gibi dağıttık. Basın kanunun ilgili maddesine göre suçu alenileştirmiş olduk. İçeri girip kendimizi ihbar edeceğiz. Burada sayımız önemli değil. Savcı onlarla ilgili dava açacaksa ki dava açıldı. Mahkeme o iki insanla ilgili ceza verecekse bu cezanın yaygınlaştırılması için buradayız. Zaten 21 yıl önce Yaşar Kemal için başlatılan ve bir kitapla kendimizi suçladığımız davada 185 sanık vardı. Yıllarca sürer ve bitmezdi bu. Biz bunun bir an önce sonuçlanmasını istiyoruz.”

Öldürülen gazeteci Hrant Dink’in eşi Rakel Dink de destek vermek için geldiğini söyledi.

Gurup, basın açıklamasının ardından çevik kuvvet polislerinin yanından geçerek savcıya ihbarda bulunmak için içeriye girdi.

MİT Tır'ları Haberine İmza Atıp Kendilerini İhbar Ettiler
MİT Tır'ları Haberine İmza Atıp Kendilerini İhbar Ettiler
MİT Tır'ları Haberine İmza Atıp Kendilerini İhbar Ettiler
MİT Tır'ları Haberine İmza Atıp Kendilerini İhbar Ettiler
MİT Tır'ları Haberine İmza Atıp Kendilerini İhbar Ettiler

Kaynak: CİHAN

Son Dakika Güncel MİT Tır'ları Haberine İmza Atıp Kendilerini İhbar Ettiler - Son Dakika


Son Dakika

Rıdvan Dilmen, Mesut Özil üzerinden Vitor Pereira'ya yüklendi: İyi niyetli değil 00:52 Rıdvan Dilmen, Mesut Özil üzerinden Vitor Pereira'ya yüklendi: İyi niyetli değil PSG'de kriz patlak verdi! Dünya, oyundan alınan Messi'nin tepkisini konuşuyor 23:40 PSG'de kriz patlak verdi! Dünya, oyundan alınan Messi'nin tepkisini konuşuyor Sabıkası ortaya çıkınca evlenmekten vazgeçen nişanlısını ikna ederken canından oluyordu 23:13 Sabıkası ortaya çıkınca evlenmekten vazgeçen nişanlısını ikna ederken canından oluyordu
İrem Derici'den aşk dedikodularını kuvvetlendiren imalı paylaşım: 3 harfli misafir 22:53 İrem Derici'den aşk dedikodularını kuvvetlendiren imalı paylaşım: 3 harfli misafir İntihara teşebbüs eden adamın nezaketi polisi bile şaşırttı 21:43 İntihara teşebbüs eden adamın nezaketi polisi bile şaşırttı Çelik, Buket Saygı'ya mesaj atan Kadir İnanır hakkında konuştu: Sevgilimi tacizden hüküm giyen biri 21:35 Çelik, Buket Saygı'ya mesaj atan Kadir İnanır hakkında konuştu: Sevgilimi tacizden hüküm giyen biri
130 depremin ardından Kanarya Adaları'nda yanardağ patladı 19:23 130 depremin ardından Kanarya Adaları'nda yanardağ patladı 10'uncu kattan atlayan tıp öğrencisi Beyzanur, yaşamını yitirdi 18:26 10'uncu kattan atlayan tıp öğrencisi Beyzanur, yaşamını yitirdi
Advertisement