Bu Proje Zonguldak Trafiğini Rahatlatabilir! - Son Dakika

Bu Proje Zonguldak Trafiğini Rahatlatabilir!

22.08.2013 21:02
Bu Proje Zonguldak Trafiğini Rahatlatabilir!, System.String[]

Mithatpaşa Tünelleri'nin temeli, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın da katıldığı törenle atıldı.

Mithatpaşa Tünellerinin temeli, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, TBMM Eski Başkanı ve Ak Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan, eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Cengiz Altınkaya, Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız, Karayolları Genel Müdürü M. Cahit Turhan ve vatandaşların katılımıyla atıldı.

Törende konuşan Bakan Binali Yıldırım, tüneller sayesinde şehir içi trafiğinin yüzde 25 azalacağını belirtti. Zonguldak'ı ilçeleriyle ve komşu illerle bağladıklarını söyleyen Yıldırım, İstanbul'u Hopa'ya bağlaması amaçlanan 2 bin km.'lik Karadeniz Sahil Yolu'nun, 5 yıl içinde tamamlanmasının planlandığını ifade etti.

Karayolları Genel Müdürü M. Cahit Turhan da, Mithatpaşa Tünelleri'nin yapımında, Ankara ve İstanbul yönünden gelen araçların şehir merkezine girmeden, Kilimli- Filyos Sahil Yolu'ndan geçerek, kent içinde trafik yoğunluğunun azaltılması, güvenli, kısa süreli ve konforlu bir yol ağı ile ulaşımın rahatlatılmasının amaçlandığını söyledi. Şehrin ticari ve sosyal hayatının da olumlu etkilenebileceğini ifade eden Turhan, Mithatpaşa Tünelleri sayesinde bakım ve işletme, akaryakıt, amortisman gibi giderlerden, ülke ekonomisine her yıl yaklaşık 12.85 Milyon TL katkı sağlanabileceğini belirtti.

Mithatpaşa-I ve Mithatpaşa-II Tünelleri, İkinci Makas Mevkii ile Kilimli arasında projelendirildi. Güzergâhta, Mithatpaşa Tünelleri dışında, 69 m. uzunluğunda aç kapa tünel, 2 adet köprülü kavşak, 285 m. deniz dolgusunun yapılması da planlanıyor.

Karadeniz Sahil Yolu Projesi'nin devamı niteliğinde olan Mithatpaşa Tünelleri'nin yapımı tamamlandığında, şehir içinden geçen trafiğin yüzde 25 oranında azalması ve seyahat süresinin de 30 dakikadan 5 dakikaya inmesi bekleniyor.

Bu Proje Zonguldak Trafiğini Rahatlatabilir!
Bu Proje Zonguldak Trafiğini Rahatlatabilir!

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Bu Proje Zonguldak Trafiğini Rahatlatabilir! - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Beşiktaşlı taraftarların İstanbul Eyüpsultan'daki kutlamasında gerginlik! Bekçiler havaya ateş açtı Beşiktaşlı taraftarların İstanbul Eyüpsultan'daki kutlamasında gerginlik! Bekçiler havaya ateş açtı Fanatik Galatasaray taraftarı şampiyonluk maçının stresine dayanamadı Fanatik Galatasaray taraftarı şampiyonluk maçının stresine dayanamadı Beşiktaş şampiyonluk kupasını Vodafone Arena'da 19 Mayıs saat 19.03'te almak istiyor Beşiktaş şampiyonluk kupasını Vodafone Arena'da 19 Mayıs saat 19.03'te almak istiyor Evraklarını motosikletli kuryenin yetiştirdiği Ghezzal, Beşiktaş'ı şampiyon yaptı Evraklarını motosikletli kuryenin yetiştirdiği Ghezzal, Beşiktaş'ı şampiyon yaptı Şampiyon Beşiktaş'tan, Galatasaray ve Fenerbahçe'ye gönderme: Oyun bitti çocuklar, şimdi gerçekler Şampiyon Beşiktaş'tan, Galatasaray ve Fenerbahçe'ye gönderme: Oyun bitti çocuklar, şimdi gerçekler İbrahim Tatlıses'in İbrahim Tatlıses'in "Davul gibi olmuşsun" sözleri sonrası hırs yapan Deniz Seki, iğne ipliğe döndü Muharrem İnce'nin partisinin ismi ve logosu sızdı Muharrem İnce'nin partisinin ismi ve logosu sızdı Vali Yerlikaya ile görüşen yorumcu Rasim Ozan Kütahyalı uyardı: Sakın kapıları zorlamayın, yaptırımları ağır olacak Vali Yerlikaya ile görüşen yorumcu Rasim Ozan Kütahyalı uyardı: Sakın kapıları zorlamayın, yaptırımları ağır olacak
Advertisement