Son Dakika Haberleri: Mmk Metalde Üretimini 253 Bin Tona Çıkardı

Mmk Metalde Üretimini 253 Bin Tona Çıkardı

8 yıl önce

MMK Rusya Genel Müdürü Boris Dubrovskiy, MMK Türkiye'nin 2012 yılının birinci çeyreğinde metal ürün imalatının 2011 yılı dördüncü çeyreğindeki imalat rakamlarını yüzde 9 geçerek 253 bin tona ulaştığını söyledi.

Mmk Metalde Üretimini 253 Bin Tona Çıkardı, System.String[]
MMK Rusya Genel Müdürü Boris Dubrovskiy, MMK Türkiye'nin 2012 yılının birinci çeyreğinde metal ürün imalatının 2011 yılı dördüncü çeyreğindeki imalat rakamlarını yüzde 9 geçerek 253 bin tona ulaştığını söyledi.

MMK'nin Türkiye yatırımının önemine dikkat çeken Boris Dubrovskiy, "MMK'nın Türk üretim tesislerinde (??? Metalürji) metal ürün imalatı, 2012 yılının birinci çeyreğinde 253 bin tondur ki bu 2011 yılının dördüncü çeyreğinin göstergelerinden yüzde 9 oranında daha yüksektir. Dolayısıyla 2012 yılının birinci çeyreğindeki kazanç, 2011 yılının dördüncü çeyreğinin göstergelerini yüzde 31 aşarak, 215 milyon dolara ulaştı. MMK, tahmini 2012 yılının sonuna doğru Türkiye tesislerini tam kapasite üretime geçirmek için aktif bir biçimde çalışmaktadır" dedi.

Dubrovskiy, Avrupa'nın ve bölgenin ekonomik gerçeklerinden doğan dış faktörlerin etkisini göz önünde bulundurarak faaliyetini sürdürdüğünü vurgularken, Türkiye demir-çelik pazarının ciddi oyuncularından biriyle potansiyel ortaklık da dahil olmak üzere mevcut imkanları gözden geçirmenin normal bir süreç olduğunu belirtti. Boris Dubrovskiy, şunları kaydetti:

"Bugün dünyadaki makroekonomik durumdan, Avrupa'nın ve bölgenin ekonomik gerçeklerinden ve ayrıca Türkiye demir-çelik pazarının bugünkü eğilimlerinden doğan dış faktörlerin etkisini göz önünde bulundurarak faaliyetini sürdürmektedir. Böylelikle her sorumlu şirket gibi MMK Metalürji de, verimliliğin arttırılması ve bundan sonraki gelişim için Türk demir-çelik pazarının ciddi oyuncularından biriyle potansiyel ortaklık da dahil olmak üzere mevcut imkanları gözden geçirmenin normal bir süreç olacaktır. İş süreçlerinin yanı sıra MMK, Türkiye'de bir Rus iş temsilcisi olarak kendi faaliyetinin sosyo-ekonomik yönlerini de objektif bir biçimde değerlendirmektedir. Biliyoruz ki, bu bölgedeki ilk Rus demir-çelik işletmesi olarak MMK Metalürji, vergi makamları ve resmi organlar da dahil olmak üzere bölgesel Türk makamlarının ilgi merkezinde bulunmaktadır. MMK'nın temel üretim sahasının faaliyette bulunduğu Hatay ilinin resmi makamları kısa bir süre önce Türkiye Cumhuriyeti'nin önde gelen bu sanayi bölgesinde yerleşik bulunan işletmeler arasında gerçekleştirilen ödüllendirme çerçevesinde, MMK'nın faaliyetlerini takdir ettiler. Ödüllendirme, farklı alanlarda gerçekleştirildi. MMK Metalürji, üç farklı alanda aday gösterildi. 'En Çok Yatırım Yapan Mükellefler' adaylığında şirket birinci sırayı aldı. 'En Çok İstihdam Sağlayan Mükellefler' adaylığında MMK'nın Türkiye tesisi ilk beş lider arasına girdi ve ikinci sırayı aldı. Türkiye'den ihracat yapmak MMK için temel hedef olmamasına rağmen, MMK Metalürji ayrıca 'En Çok İhracat Yapan İlk Beş Mükellef" arasına dahil oldu. MMK, Türkiye'de üretim faaliyetlerini geliştirmeyi sürdürmekte ve bulunduğu bölgelerde sosyal sorumluluğa sahip şirket statüsünü pekiştirmektedir." - HATAY
Haber Yayın Tarihi: 03.07.2012 05:37 Kaynak: İHA"Olay saatinde cinsel ilişki yaşıyordum" diyen caninin yalanı ortaya çıktı! Müebbet hapisle yargılanacak FETÖ'nün kanalında program sunan Reha Yeprem'i görenler tanıyamıyor 58 kilo veren Yeşim Ceren Bozoğlu'nun, dekolteli bluzuyla paylaştığı fotoğrafına yorum yağdı