Adalet hizmetlerine yönelik geçen yıl başlatılan iki mobil uygulamanın kullanıcı sayısı 75 bini aştı - Son Dakika

Adalet hizmetlerine yönelik geçen yıl başlatılan iki mobil uygulamanın kullanıcı sayısı 75 bini aştı

11.01.2022 09:39
Adalet hizmetlerine yönelik geçen yıl başlatılan iki mobil uygulamanın kullanıcı sayısı 75 bini aştı

Adalet Bakanlığınca, 2021'de kullanıma sunulan UYAP Mobil ve UYAP Mevzuat Mobil'in toplam kullanıcı sayısı 75 bin 985'e ulaştı.

Adalet Bakanlığınca, 2021'de kullanıma sunulan UYAP Mobil ve UYAP Mevzuat Mobil'in toplam kullanıcı sayısı 75 bin 985'e ulaştı.

Adalet Bakanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Yargı Reformu Stratejisi kapsamında Bakanlık Bilgi İşlem Genel Müdürlüğünce geliştirilen mobil uygulamalara geçtiğimiz yıl 2 yeni uygulama daha eklendi ve kullanılan mobil uygulama sayısı 11'e yükseldi.

Bunlardan geçen yıl kullanılmaya başlanan, yargı mensubu ve çalışanlarını tüm dosya bilgilerine istedikleri anda mobil cihazlarından erişme imkanı veren UYAP Mobil'in, bugün itibarıyla 59 bin 418 kullanıcısı bulunuyor.

UYAP sisteminin mobil dönüşümü olan uygulamaya hakim ve cumhuriyet savcıları ile yazı işleri müdürü, katip, mübaşir, icra müdürü ve icra memurları portal şifresi ve SMS doğrulama yöntemi ile tek bir uygulama üzerinden girebiliyor. UYAP Mobil ile izin, yetki gibi özlük bilgileri görüntülenebilirken, yetki verilen tüm dosyalara mobil cihazlar üzerinden erişilebiliyor ve duruşma takibi yapılabiliyor.

Yine 2021'de hizmete sunulan UYAP Mobil Mevzuat uygulaması ise 16 bin 567 kişi tarafından kullanılıyor.

Adalet Bakanlığınca daha önce hizmete alınan uygulamalar olan Celse, e-Adalet Vatandaş, e-Arabulucu, e-Uzlaştırmacı ve e-Bilirkişi Mobil'e 2021'de UYAP Mobil ve UYAP Mevzuat Mobil de eklenmişti.

Adalet teşkilatı mensuplarının teknik işlemler için kullandığı 4 mobil uygulamanın da buna dahil edilmesiyle adalet hizmetlerinde aktif olarak kullanılan mobil uygulama sayısı 11 olmuştu.

YORUMLAR
500
Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu'nun eğlenceli dans figürleri sosyal medyada paylaşıldı Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu'nun eğlenceli dans figürleri sosyal medyada paylaşıldı Başkan Demir: 'Meydan projesinde yıkım ve kamulaştırma işlemleri devam ediyor' Başkan Demir: 'Meydan projesinde yıkım ve kamulaştırma işlemleri devam ediyor' Adalet Bakanlığına sözleşmeli 22 bilişim personeli alınacak Adalet Bakanlığına sözleşmeli 22 bilişim personeli alınacak

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Adalet hizmetlerine yönelik geçen yıl başlatılan iki mobil uygulamanın kullanıcı sayısı 75 bini aştı - Son Dakika


Advertisement