Modada İhtişamın Yanı Sıra Espri De Önemli - Son Dakika

Modada İhtişamın Yanı Sıra Espri De Önemli

06.04.2017 09:13
Modada İhtişamın Yanı Sıra Espri De Önemli, System.String[]

İstanbul cemiyet hayatının önde gelen isimlerinden Gül Ergi, günlük yaşamında ve davetlere giderken tasarımlarını giymeyi tercih ettiği modacıları açıkladı.

Hem günlük hayatımda hem de yoğun davet katılımı temposunda özellikle tercih ettiğim modacılar var. Bu konuda benim için yerli ya da yabancı tasarımcı olması fark etmiyor, önemli olan çizgilerinin tarzım ve karakterimle uyumlu olması.

İhtişamlı geceler için

Özellikle gece kıyafeti ve uzun modeller için Zuhair Murad'ı tercih ediyorum. Bizzat tanıdığım Lübnanlı modacı, çok ihtişamlı kadın elbiseleri tasarlıyor. Bu yılki Golden Globe'da Jennifer Lopez'in elbisesini tasarlayan ve yine Lübnanlı olan tasarımcı Reem Acra'nın modelleri de çok hoşuma gidiyor. Her yıl mutlaka 2-3 tasarımını satın aldığım ve çok ihtişamlı çizgileri olan bir diğer isim ise Naeem Khan. Hint asıllı Amerikalı tasarımcı her koleksiyonunda kendine hayran bırakıyor.

Romantik duruşlara özel

Romantik bir duruş için tercihim Alberta Ferretti oluyor. Albenisi, uçuşan danteller ve şifonlarında... Bu konuda çok iddialı olan bir diğer isim ise Amerika'da pek çok ünlü için kırmızı halı elbiseleri diken Carolina Herrera. Romantizm denince atlayamayacağım bir diğer isim ise tül şifon ve dantel detayları ile tam benim stilimi yansıtan Monique Lhuillier tabii ki...

Kraliyetin de tercihi o

Londra'da yaşayan bir Türk modacımız var Erdem Moralıoğlu. Piyasada marka adını "Erde" olarak kullanıyor. Her yıl tasarımlarından en az 6-7 parça alıyorum. Müthiş ve çok değişik bir stili var. Hatta İngiltere'de Kraliyet Ailesi de kimi zaman ondan giyiniyor. Mesela Kate Middleton'ın dikkat çekici kıyafetlerinin çoğu Erdem'den.

Şaşırtıcı gündüz modası için

Gündüzleri modern, değişik ve hatta uç çizgilerde tasarımları olan Simone Rocha ya da Delpozo ürünlerini tercih ediyorum. Her ikisinin de kıyafetlerini giydiğimde insanları şaşırtmayı başarıyorum, diyebilirim. Çünkü tasarımlarında mutlaka esprili bir taraf oluyor.

Ayakkabı sürprizli olmalı

Ayakkabıda tercihim Charlotte Olympia oluyor. Çünkü çok klasik çalışmaları sevmiyorum. Tasarımlarda mutlaka bir espri, beni cezbeden bir yanı olmalı. Bu sebeple hem ayakkabıda hem de çizmede Charlotte Olympia muhteşem. Çizmelerde ayrıca Hermes de vazgeçilmezler arasında. Klasik ve yalın çizgisi sayesinde tüm kıyafetlerle uyum sağlıyor. Spor tarz içinse tercihim Lanvin oluyor.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Modada İhtişamın Yanı Sıra Espri De Önemli - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Çukur'da ayrılıkların ardı arkası kesilmiyor! Başrol oyuncusu diziye veda etti IMF'den Türkiye ekonomisi için yüzde 6'lık büyüme tahmini Temizlik görevlisi yolda bulduğu 50 bin lirayı sahibine teslim etti Yavru köpeklere cinsel istismarda bulunan sapık gözaltına alındı Ünlü spiker Hülya Hökenek, canlı yayında zamlara isyan etti: Bu fiyatlar gerçek mi? Genç kadın kendisine "Balina" diyenleri azmiyle bin pişman etti Nevşin Mengü'den "Kendi polisime saldırmam" diyen Cüneyt Arkın'a yanıt Koronadan hayatını kaybeden Karadeniz'in kanaat önderlerinden Nuri Genç'in cenazesine binlerce kişi katıldı