Kahramankazan'da meyveleri ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak 3 bin 500 fidan toprakla buluşturuldu - Son Dakika

Kahramankazan'da meyveleri ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak 3 bin 500 fidan toprakla buluşturuldu

05.05.2021 11:15
Kahramankazan'da meyveleri ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak 3 bin 500 fidan toprakla buluşturuldu, System.String[]

Ankara'nın Kahramankazan ilçesinde belediye tarafından kurulan meyve bahçesinde 3 bin 500 fidan daha toprakla buluşturuldu.

Ankara'nın Kahramankazan ilçesinde belediye tarafından kurulan meyve bahçesinde 3 bin 500 fidan daha toprakla buluşturuldu. Burada yetiştirilecek meyveler ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, yoğun bir tarım ve hayvancılık potansiyeline sahip olan ilçede çiftçilere yönelik eğitimler düzenlenerek, modern tarım tekniklerinin yaygınlaştırılması ve tarımsal üretimin zenginleştirilmesi amacıyla kurulan meyve bahçesine yeni fidanlar dikildi.

"Modern tarım laboratuvarı" olarak da hizmet verecek meyve bahçesi ilk etapta 150 bin metrekare alan üzerine oluşturuldu. Bahçeye farklı meyvelerden oluşan yaklaşık 5 bin fidan dikilmişti. Buna 3 bin 500 fidan ilave edildi.

Aynı zamanda bir uygulama sahası olma özelliğini taşıyacak bahçeden elde edilecek meyveler ise belediye tarafından ihtiyaç sahiplerine ücretsiz dağıtılacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, salgın sürecinde tarım ve hayvancılığın öneminin arttığını vurguladı.

Oluşturdukları bu bahçe ile tarımsal üretime önemli katkılar sunmayı hedeflediklerini belirten Oğuz, "Hem uygulama sahası hem de bir üretim alanı olarak kullanılacak bahçe ile önemli kazanımlar elde edilecek. Böylelikle hem modern tarım teknikleri ilçemizdeki çiftçi ve üreticilerimize anlatılacak hem de buradan elde edilecek meyvelerimizi ihtiyaç sahiplerimize dağıtmış olacağız. Bu uygulama ile ilçemizde meyve üretimi alanındaki zenginliği de artırmış olacağız." ifadelerini kullandı.

Kahramankazan'da meyveleri ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak 3 bin 500 fidan toprakla buluşturuldu

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kahramankazan'da meyveleri ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak 3 bin 500 fidan toprakla buluşturuldu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Biden'dan Netanyahu'ya ateşkes telefonu Biden'dan Netanyahu'ya ateşkes telefonu Esnafa destek paketinin ayrıntıları netleşti! İşte tek tek hibe alabilecek işletmeler Esnafa destek paketinin ayrıntıları netleşti! İşte tek tek hibe alabilecek işletmeler AK Partili Şamil Tayyar'dan Kılıçdaroğlu'nun erken seçim çağrısına şartlı destek AK Partili Şamil Tayyar'dan Kılıçdaroğlu'nun erken seçim çağrısına şartlı destek Show TV'den Güldür Güldür hayranlarını sevindirecek radikal karar Show TV'den Güldür Güldür hayranlarını sevindirecek radikal karar Songül Karlı, derin göğüs dekoltesiyle sosyal medyayı yıktı geçti Songül Karlı, derin göğüs dekoltesiyle sosyal medyayı yıktı geçti Cumhurbaşkanı Erdoğan, isim vermeden Sedat Peker'in iddialarına değindi: Suç çeteleri zehirli yılan gibidir Cumhurbaşkanı Erdoğan, isim vermeden Sedat Peker'in iddialarına değindi: Suç çeteleri zehirli yılan gibidir Direğe çarpan cip ikiye bölündü, enişte ile kayınbirader öldü Direğe çarpan cip ikiye bölündü, enişte ile kayınbirader öldü Çekişmeli davada Necati Şaşmaz ile Nagehan Kaşıkçı boşandı Çekişmeli davada Necati Şaşmaz ile Nagehan Kaşıkçı boşandı
Advertisement