Moldova'ya En Çok Madalyayı Türk Okulu Öğrencileri Getirdi - Son Dakika

Moldova'ya En Çok Madalyayı Türk Okulu Öğrencileri Getirdi

03.01.2012 11:13
Moldova'ya En Çok Madalyayı Türk Okulu Öğrencileri Getirdi, System.String[]

Özel Orizont Moldova Türk Eğitim Kurumları, geçtiğimiz sene yapılan uluslararası ve bölgesel bilim olimpiyatlarında ülkeye en çok madalyayı getiren okullar oldu.

Özel Orizont Moldova Türk Eğitim Kurumları, geçtiğimiz sene yapılan uluslararası ve bölgesel bilim olimpiyatlarında ülkeye en çok madalyayı getiren okullar oldu. Başarılı öğrenciler; eğitim bakanının da katıldığı bir törenle ödüllendirildi.

Moldova Milli Eğitim Bakanı Michael Shlyahtitsky, törende yaptığı konuşmada, " Kanada, ABD, Almanya, Avusturya, Norveç, İsveç ve diğer ülkelerden gelen öğrencileri geride bırakan çocuklarımız var. Başarılı öğrencileri desteklemek için ileride daha fazla kaynak ayıracağız." dedi.

2010-2011 döneminde Moldova'ya madalya getiren 37 öğrenciden 29'ü Türk okullarından çıktı. Moldova'da 1993'te açılan Türk okulları 4 okul ve 1 dil kursu ile faaliyetlerini sürdürüyor.

Moldova'ya En Çok Madalyayı Türk Okulu Öğrencileri Getirdi
Moldova'ya En Çok Madalyayı Türk Okulu Öğrencileri Getirdi
Moldova'ya En Çok Madalyayı Türk Okulu Öğrencileri Getirdi

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Moldova'ya En Çok Madalyayı Türk Okulu Öğrencileri Getirdi - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Eşinin doğum yaptığını öğrenen Hoffenheim'lı Grillitsch, maçı bırakıp hastaneye gitti Lezbiyen eşi ve onun sevgilisi tarafından kiralık katil tutularak vurulan koca, hayatını kaybetti Hayat Bilgisi dizisinin 'Barbi'si İpek Erdem'i görenler tanıyamıyor! Yeni imajıyla ağızları açık bıraktı Son Dakika! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: İstanbul'da vaka sayısı Türkiye genelinin yüzde 40'ına ulaştı Avustralyalı askerlerden Afganistan'da vahşet! Savaş esirini helikoptere sığmadığı için öldürdüler İki kez ayağı kırılan Galatasaraylı Emre Akbaba'nın bacağının son hali üzüntü yarattı Azerbaycan ordusunun Karabağ'da esir aldığı Ermeni askerlerin görüntüsü yayınlandı Çipli kimlik kartıyla elektronik kimlik doğrulama sistemiyle ilgili esaslar belirlendi! İşte detaylar