Monica Belluci, Yılmaz Erdoğan ve Beren Saat Aynı Filmde Buluştu - Son Dakika

Monica Belluci, Yılmaz Erdoğan ve Beren Saat Aynı Filmde Buluştu

24.09.2012 18:18
Monica Belluci, Yılmaz Erdoğan ve Beren Saat Aynı Filmde Buluştu, System.String[]

Haber.Bahman Ghobadi'nin Türkiye'de çektiği son filmi 'Gergedan Mevsimi" 26 Ekim'de Türk seyirciyle buluşuyor."

'gergedan mevsimi' 26 Ekim'de Türkiye'de

Haber: Emel GÖKBULUT- İSTANBUL, (DHA)

Bahman Ghobadi'nin Türkiye'de çektiği son filmi 'Gergedan Mevsimi" 26 Ekim'de Türk seyirciyle buluşuyor.

Filmin başrollerini dünya sineması oyuncularından Monica Belluci, Behrouz Vossoughi ile türk sineması oyuncularından Yılmaz Erdoğan, Caner Cindoruk, Beren Saat, Belçim Bilgin, Ahmet Mümtaz Taylan paylaşıyor.

30 YILA, HASRETE VE SÜRGÜNE DİRENEN BİR AŞK

Filmin başrol oyuncusu İran'ın efsanevi oyuncusu Behrouz Vossoughi, 35 yıl sonra beyazperde ile Ghobadi'nin hikayesiyle yeniden buluştu. 90'ın üzerinde filmiyle kariyerinin zirvesindeyken İran İslam Devrimi'nden 4 ay önce ülkesini terk ederek Amerika'ya kaçan oyuncu, bu filme kadar, 35 yıl hiç oyunculuk yapmadı. Senaryosu gerçek olaylara dayanan film, İran'da 30 yıl tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan İranlı şair Sahel Farzan'ın hayatının bu dönemini anlatıyor. Ghobadi, 30 yıl önce ailesine öldüğü bildirildiği için, ülkeyi terk eden eşi ve çocuklarını bulmak için İstanbul'a gelen Sahel'in hikayesini geçmişi ve bugünü harmanlayarak anlatıyor. 30 yıl sonra hapishaneden çıkan Şair Sahel, kendisini öldü bildiği için İstanbul'a giden karısını bulmak üzere İstanbul'a gelir. Sahel'in de, eşinin de hayatlarını alt üst eden kişinin de buluştuğu ortak nokta, 'Aşkötır. 6-16 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Toronto Uluslararası Film Festivali'nde prömiyeri yapılan film dünya basınından da övgüler aldı. Film önümüzdeki günlerde de Sen Sebastian Film Festivali'ne katılacak.

BBC: SÜRGÜNDEKİ İRANLI YÖNETMENİN YENİDEN DOĞUŞU

Bir dönem İran'da da gazetecilik yapmış olan BBC muhabiri Roxana Sabari, Toronto Film Festivali'nde izlediği Gergedan Mevsimi'ni 'Sürgündeki İranlı yönetmenin yeniden doğuşu!" diye yorumladı.

Bahman Ghobadi de, BBC'ye verdiği demeçte, sürgündeki yaptığı ilk filmini 'ilk kez sansürlenmemiş hissederek bir film çektim" diyerek anlattı. Ghobadi, film için 'benim kendi ülkem için taşıdığım umut gibi umut vaat ettiğine inanıyorum" dedi.

Monica Belluci, Yılmaz Erdoğan ve Beren Saat Aynı Filmde Buluştu
Monica Belluci, Yılmaz Erdoğan ve Beren Saat Aynı Filmde Buluştu
Monica Belluci, Yılmaz Erdoğan ve Beren Saat Aynı Filmde Buluştu

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Monica Belluci, Yılmaz Erdoğan ve Beren Saat Aynı Filmde Buluştu - Son Dakika


Son Dakika

ABD polisinin şüpheli şahsı kurşuna dizdiği anların görüntüleri ortaya çıktı Hollandalı golcü Klaas-Jan Huntelaar, eski takımı Schalke 04'e geri döndü Ümitcan Uygun'un ağabeyi, Müge Anlı'yı ölümle tehdit etti Sağlık Bakanlığı koronavirüs aşısı için 10 kuralı belirledi! 4 gruptakilere aşı yapılmayacak Estetik harikası çıktı! Survivor Nagihan'ın yeni halini görenler tanıyamıyor Gram altın tekrar 500 TL olur mu? Ünlü analist İslam Memiş son gelişmeleri değerlendirdi Rusya lideri Putin, dondurucu soğukta buz gibi suya girdi Türkiye'de yaygın olan iki marketin fiyatlarında yüzde 100'e varan fark bulunuyor