Montrö bildirisinde imzası olan amiral, ayağına kelepçe takılmasına isyan etti - Son Dakika

Montrö bildirisinde imzası olan amiral, ayağına kelepçe takılmasına isyan etti

17.04.2021 10:33

Montrö Boğazlar Sözleşmesi ile ilgili bir bildiri yayınlayan isimler arasında yer alan Emekli Amiral Türker Ertürk, ayağına elektronik kelepçe takılmasıyla ilgili "31 yıl bu vatana hizmet vermenin karşılığı elektronik kelepçe. Bu benim için utanç vesilesi değil bu benim için gerçekten madalya" ifadelerini kullandı.

Montrö bildirisi kapsamında gözaltına alınan ve sonrasında serbest bırakılan isimlerden biri olan Emekli Amiral Türker Ertürk, ayağına elektronik kelepçe takılmasına isyan etti.

"BUNU DA TÜRK HALKI GÖRSÜN"

"Sol ayağımda elektronik kelepçe var" diyen Ertürk, "31 yıl bu vatana hizmet vermenin karşılığı elektronik kelepçe. Esasında böyle bir yargı kararı da yok bu bir idari uygulama. Kaçma şüphemiz var mı? Yok. Muhtemelen bakan tarafından emir verilmiştir, bize elektronik kelepçe takıldı. Bunu da Türk halkı görsün" ifadelerini kullandı.

Montrö bildirisinde imzası olan amiral, ayağına kelepçe takılmasına isyan etti

"BU BENİM İÇİN MADALYA"

Açıklamasının devamında bunun kendisi için bir utanç vesilesi değil madalya olduğunu belirten Ertürk, "Bu benim için utanç vesilesi değil bu benim için gerçekten madalya. 31 yıl sıdkı sadakat ile hizmet etmişim, Harp Okulu komutanlığı yapmışım aynı zamanda bir İstiklal Savaşı gazisinin torunuyum" dedi.

Montrö bildirisinde imzası olan amiral, ayağına kelepçe takılmasına isyan etti

Son Dakika Güncel Montrö bildirisinde imzası olan amiral, ayağına kelepçe takılmasına isyan etti - Son Dakika


YORUMLAR (114)
  • Mehmet: Ben olsam boynunuza o kelepçeyi takardım. .artık bu ülkede vatanperver gözüküpte dış güçlerin uşaklığı yapılamayacağını öğrenin.türkiye i eski Türkiye değil. Sizi fazladan adam yerine koymuşlar Cevap Yaz 26 10 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kudüs diplomasisi! Kuveyt Emiri ve Ürdün Kralı ile görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kudüs diplomasisi! Kuveyt Emiri ve Ürdün Kralı ile görüştü Papağana işkence videosuyla tepki çeken MasterChef Murat, yeni imajıyla gündem oldu Papağana işkence videosuyla tepki çeken MasterChef Murat, yeni imajıyla gündem oldu Burak Yılmaz'ın Lyon'a frikiği Nisan ayının en güzel golü seçildi Burak Yılmaz'ın Lyon'a frikiği Nisan ayının en güzel golü seçildi Sedat Peker'in 'Kemiklerini kırdırdım' dediği Feyzi İşbaşaran'dan yeni yanıt: Adamın 4 saat tutulduğu odada altına işedi Sedat Peker'in 'Kemiklerini kırdırdım' dediği Feyzi İşbaşaran'dan yeni yanıt: Adamın 4 saat tutulduğu odada altına işedi Son Dakika: Meclis'te grubu bulunan 5 partiden İsrail'e ortak kınama Son Dakika: Meclis'te grubu bulunan 5 partiden İsrail'e ortak kınama Boş arsaya terkedilen 4 günlük bebek, hastanede yaşamını yitirdi Boş arsaya terkedilen 4 günlük bebek, hastanede yaşamını yitirdi Cami hoparlöründen beddua gibi kaside! Soruşturma başlatıldı Cami hoparlöründen beddua gibi kaside! Soruşturma başlatıldı AK Parti'deyken Abdullah Gül'ü desteklediğini açıklayan Ali Babacan'ın, Erdoğan için de imza verdiği ortaya çıktı! AK Parti'deyken Abdullah Gül'ü desteklediğini açıklayan Ali Babacan'ın, Erdoğan için de imza verdiği ortaya çıktı!
Advertisement