Moritanya'da 50 bin kişinin gireceği lise bitirme sınavında kopya çekilmemesi için internet kesildi - Son Dakika

Moritanya'da 50 bin kişinin gireceği lise bitirme sınavında kopya çekilmemesi için internet kesildi

21.09.2020 11:13
Moritanya'da 50 bin kişinin gireceği lise bitirme sınavında kopya çekilmemesi için internet kesildi, System.String[]

Ülkelerde binlerce öğrencinin aynı anda girdiği sınavlarda kopya için farklı önlemler alınırken Moritanya'da bu durum biraz abartıldı. Ülkede 50 bin öğrencinin gireceği sınavda kopya çekilmemesi için internet erişimi kesildi.

Moritanya'da yaklaşık 50 bin öğrencinin girdiği lise bitirme sınavı sırasında, kopya çekilmemesi için ülke genelinde internete erişim engellendi.

Moritanya'nın farklı bölgelerinde koronavirüs salgını kapsamında alınan sıkı tedbirler altında lise bitirme sınavları devam ediyor. Teknik, edebiyat, matematik ve bilim gibi farklı bölümlerde okuyan yaklaşık 50 bin öğrenci, sınavlara sosyal mesafe ve maske takma zorunluluğu gibi önlemler altında katılıyor.

SINAV SAATLERİNDE İNTERNET KESİLDİ

Yetkililer, ülkede yalnızca koronayla değil aynı zamanda kopya çekilmemesi için de çaba sarf ediyor. Cumartesi günü başlayan ve 4 gün sürecek sınavlarda kopya çekilmemesi için ilginç bir önlem alındı. Sınav saatlerinde ülke geneline internet kesildi. Ülkede, sınavın saatlerinde vatandaşlara bilgi verilmesinin ardından internete erişim engelleniyor.

"BU YIL ZOR ŞARTLARDA SINAVLARIMIZ SÜRÜYOR"

Moritanya Milli Eğitim ve Reform Bakanı Mohamed Maa El-Ainin Ould Ayeh, "Bu yıl zor şartlarda sınavlarımız sürüyor. Sektördeki resmi makamlarla işbirliği yaparak bu engelleri aşmaya çalışıyoruz. Sınavların koordinasyonu iyi bir şekilde yapıldı" ifadelerini kullandı.

Moritanya'da 50 bin kişinin gireceği lise bitirme sınavında kopya çekilmemesi için internet kesildi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Dünya Moritanya'da 50 bin kişinin gireceği lise bitirme sınavında kopya çekilmemesi için internet kesildi - Son Dakika Dünya

YORUMLAR (1)

Son Dakika

Bayern Münih, evinde Atletico Madrid'i 4-0 mağlup etti ABD'den tehdit gibi S-400 sözleri: Türkiye füzeleri test ederek çok şeyi feda etti 13 yaşındaki kıza aşk mektubu yazan 61 yaşındaki sapık tutuklandı Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti Masumlar Apartmanı'nın "Han"ı Birkan Sokullu'nun eski eşinin ünlü oyuncu olduğu ortaya çıktı Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret