Mormaª Satıªa Sunulacak - Son Dakika

Mormaª Satıªa Sunulacak

05.01.2012 14:41
Mormaª Satıªa Sunulacak, System.String[]

Malatya (?HA) - Malatya Orman Ürünleri ve Mobilya Fabrikas? A.ª'nin (MORMAª) sat'ºa sunulaca?? bildirildi.'l Özel 'daresi'nin yüzde 84, Battalgazi Belediyesi'nin yüzde 12 ve kalan'n'n da 364 vatandaº'n olan MORMAª"n çal'ºmalar', Vali Ulvi Saran ve bas'n mensuplar'na anlat'ld'.'l Özel 'daresi Genel Sekreteri 'rfan Kaya ve Battalgazi Belediye Baºkan' Selahattin Gürkan'?n da kat'ld??? toplant'da MORMAª'?n icraatlar? hakk'nda konuºan Vali Ulvi Saran, önceki y'la göre geçen y'l yüzde 44 üretimini artt'ran MORMAª'?n, cirosunun 2001 y'l'nda 35 bin TL iken, bu rakam'n, 7.5 milyon TL'ye ç'kt???n? söyledi.hedefinin de 10 milyon TL'lik sat'º yapmak oldu'una dikkat çeken Saran, kar eden kuruluº MORMAª'?n sat'ºa sunulaca??n? bildirdi.

024-YRL/05-OCA-00D0-06AB

-

(FOTO'RAFLI)

N'HAT ABACI

Malatya (?HA) - Malatya Orman Ürünleri ve Mobilya Fabrikas? A.ª'nin (MORMAª) sat'ºa sunulaca?? bildirildi.

'l Özel 'daresi'nin yüzde 84, Battalgazi Belediyesi'nin yüzde 12 ve kalan'n'n da 364 vatandaº'n olan MORMAª"n çal'ºmalar', Vali Ulvi Saran ve bas'n mensuplar'na anlat'ld'. 'l Özel 'daresi Genel Sekreteri 'rfan Kaya ve Battalgazi Belediye Baºkan' Selahattin Gürkan'?n da kat'ld??? toplant'da MORMAª'?n icraatlar? hakk'nda konuºan Vali Ulvi Saran, önceki y'la göre geçen y'l yüzde 44 üretimini artt'ran MORMAª'?n, cirosunun 2001 y'l'nda 35 bin TL iken, bu rakam'n, 7.5 milyon TL'ye ç'kt???n? söyledi. 2012 y'l?

hedefinin de 10 milyon TL'lik sat'º yapmak oldu'una dikkat çeken Saran, kar eden kuruluº MORMAª'?n sat'ºa sunulaca??n? bildirdi. Devletin özel sektörün yapt??? iºlerle iºtikal etmemesi gerekti'ini belirten Vali Saran, MORMAª'? satacaklar'n? söyledi.

MORMAª Genel Müdürü

ªaban Algül ise, MORMAª'?n çal'ºmalar? hakk'nda bilgi aktard?. 9 kiºi ile ald'klar? MORMAª'ta bugün 69 kiºinin çal'ºt???n? söyleyen Algül, yurt d'º?na ihracat dahi gerçekleºtirdiklerini vurgulad?. Do'u ve Güneydo'u illerine de sat'º

yapt'klar'n? belirten Algül, "Tekstilinizi ve zücaciyenizi al'n gelin. Evin di'er ahºap ve mobilyalar'n? biz yap'yoruz" diyerek, teknolojiye yat'r?m yaparak

üretimi yüzde 44 artt'rd'klar'n? vurgulad?. Sinevizyon eºli'inde yap'lan brifingden sonra MORMAª'ta üretilenler incelendi ard'ndan üretim yeri gezdirildi.

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Mormaª Satıªa Sunulacak - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Emekli Yunan Amiral Andoniadis, Atina'nın tezlerini çürüttü: Oruç Reis herhangi bir ihlalde bulunmadı Ünlü şarkıcı Halsey saçlarını kazıttı! Yeni imajı herkesi şoke etti Barcelona'lı Messi, Şampiyonlar Ligi'nde 16 sezon üst üste gol atan ilk futbolcu oldu Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul depreminde riskli bölgeleri açıkladı: Haliç'ten başlayıp Silivri'ye giden 10 km içindeki kuşak çürük Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgalindeki Gubadlı'yı iki taraftan kuşattı! Bölge her an kontrol altına alınabilir Selahattin Demirtaş'ın terörist kardeşi Nurettin Demirtaş'tan alçak sokak eylemleri çağrısı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı Mastürbasyon davasında istediği karar çıkmayan koca, eşi ve kızından örnek verdi: Ya onlar görseydi ne olacaktı?