Mostar Köprüsü kritik yarışa hazır - Son Dakika

Mostar Köprüsü kritik yarışa hazır

22.08.2019 12:20
Mostar Köprüsü kritik yarışa hazır, System.String[]

Red Bull Cliff Diving'de heyecan sürüyor.

Red Bull Cliff Diving'de heyecan sürüyor. Şampiyonluk yolundaki kritik yarış, sezonun sondan bir önceki ayağıyla bu kez Bosna Hersek'in tarihi Mostar Köprüsü'nde yapılacak.

Sivri ve yüksekliği 30 metreyi bulan kayalıklarla en yüksek köprülerden serin sulara atlayan sporcuların yarıştığı Red Bull Cliff Diving'de heyecan devam ediyor. Güzel lokasyonlarda olmasına önem verilen organizasyon, bu kez Bosna Hersek'in tarihi Mostar Köprüsü'ne konuk olacak. Şampiyonluk yolundaki kritik yarış öncesi erkeklerde Britanyalı Garry Hunt, kadınlarda ise Avustralyalı Rhiannan Iffland genel klasmanda ilk sırada yer alıyor.

Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin tarafından yapılan Mostar Köprüsü'nden gerçekleştirilen atlayışlar ülkede 1664 yılından beri süregelen bir gelenek. Genç erkekler hem cesaretlerini kanıtlamak hem de eğlenmek için uzun yıllardan beri kendilerini Neretya Nehri'nin sularına bırakıyor. Bu gelenek nedeniyle ülkede daha çok sevilen Red Bull Cliff Diving, 24 Ağustos'da gerçekleştirilecek ve binlerce kişi tarafından takip edilecek.

'Şampiyonluk öncesi kritik yarış'

Şampiyonluk yolunda büyük önem taşıyan Bosna Hersek'teki bu kritik yarış öncesi erkeklerde son şampiyon Britanyalı Gary Hunt 800 puanla ilk sırada yer alıyor. Onu 460 puanlı yıldız isim Meksikalı Jonathan Paredes ve ABD'li Andy Jones 380 puanla takip ediyor.

Kadınlarda ise Avustralyalı Rhiannan Iffland 800 puanla ilk sırada. Onu 460 puanlı Belaruslu Yana Nestsiarava ve Britanyalı Jessica Macaulay 430 puanla takip ediyor.

Red Bull Cliff Diving'de heyecan Bosna Hersek'in ardından İspanya'ya taşınacak ve renkli şehir Bilbao'daki yarışla son bulacak. - İSTANBUL

Mostar Köprüsü kritik yarışa hazır

- Kaynak: İHA

Son Dakika Spor Mostar Köprüsü kritik yarışa hazır - Son Dakika Spor


YORUMLAR

Son Dakika

Elinde içki şişesiyle gezen 16 yaşındaki genç, kimlik kontrolü sırasında yığılıp kaldı Oyuncu Suna Yıldızoğlu, vefat eden babasının cenazesine internet üzerinden yapılan yayınla katılacak Son Dakika! Merkez Bankası, faiz oranlarını 10,25'ten yüzde 15'e yükseltti Son Dakika! Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Birinci dönem sınavları iptal olmadı, 31 Aralık'tan sonra yapılacak Can Tanrıyar ve Tamar Oner, nikahtan önce Wedding Shower düzenledi Önce motor şimdi de minibüs! Alkolik vatandaş bu kez hortum düzeneği kullanarak içki içti Alice Campello, Morata'yla tanışma hikayelerini anlattı: Mesajına aylar sonra cevap verdim Dünya'da ilk kez Türkiye'de görüldü! Testis ağrısıyla hastaneye giden vatandaşın korona testi pozitif çıktı