MOTAŞ, Hizmet Kalitesini Arttırdı - Son Dakika

MOTAŞ, Hizmet Kalitesini Arttırdı

13.01.2012 09:58
MOTAŞ, Hizmet Kalitesini Arttırdı, System.String[]

MOTAŞ, toplu taşıma kültürünün oluşması amacıyla da ilköğretim öğrencilerine 5 bin kitapçık dağıttı.

Malatya'da toplu taşıma hizmeti veren Malatya Belediyesi Ulaşım Hizmetleri A.Ş. (MOTAŞ), hizmet kalitesini arttırmak amacıyla faaliyetlerini yoğun bir şekilde devam ettiriyor.

2011 yılı Ocak ayında 119 araçla toplu taşımacılık hizmetini sürdüren MOTAŞ, 2012 yılı Ocak ayı itibari ile aktif 135 araçla Malatya halkının ulaşım ihtiyacını karşılıyor.

Hizmetlerinin dünya standartlarına ulaşması hedefiyle çalışmalar yaptıklarını belirten MOTAŞ Genel Müdürü Hasan Alıcı, "Hizmet kalitesini arttırmak amacıyla hizmet içi eğitimi çok önemsiyoruz. Bu bilinçten hareketle 2011 yılında her ay hizmet içi eğitim seminerleri düzenledik" dedi.

Genel Müdür Alıcı, "Belediye Başkanımız Ahmet Çakır'ın MOTAŞ'a vermiş olduğu önem ve değere layık bir şekilde vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmanın çabası içerisindeyiz. Özellikle Sayın Başkanımız ile yapmış olduğumuz toplantılarda, Başkanımızın üzerinde titizlikle durduğu eğitim seminerlerine bizler de ciddiyetle yaklaştık" şeklinde konuştu.

Toplam 14 eğitim semineri düzenlediklerini anlatan Alıcı, "Düzenlediğimiz eğitimler ile çalışanlarımızı; davranış biçimleri, insan ilişkileri, iletişim, sosyal sorumluluklar, aile yaşamı, sağlık, güvenlik, toplu taşıma kültürü, kalite, mesleki, teknik ve pratik sürüş konularında bilgilendirerek deneyim kazanmalarını sağladık. Çalışanlarımıza, icra etmiş oldukları iş dolayısıyla verilen eğitimler özenle seçildi. Eğitimlerle, çalışanlarımızın mesleki bilgi ve becerilerini arttırmayı, insan ilişkileri ve davranış biçimlerini en iyi seviyeye getirmeyi, sosyal sorumluluk bilinci ile hareket etmelerini amaçladık" açıklamasında bulundu.

Personel ailelerine eğitim…

Düzenlenen eğitim programlarından 2'sini personel eşlerine yönelik olarak gerçekleştirdiklerini kaydeden Alıcı, "Bu eğitimler oldukça ilgi gördü. Ülkemizde de dünyada da eşine nadir rastlanan bu organizasyonun sahibi olarak; bireylerin iş yaşamını etkileyen faktörlerden en önemlisi olan aile hayatının iyileştirilmesi amacıyla MOTAŞ ailesi olarak daha bilgili ve daha mutlu bir aile tesis etmeyi amaçladık. Çünkü mutlu bir çalışan için mutlu bir aile en önemli etkendir. Kaliteli hizmetin temelini ise mutlu çalışanların oluşturacağı kanaatindeyiz" ifadelerini kullandı.

5 bin kitapçık dağıtıldı…

Alıcı, ayrıca toplu taşıma araçları ve kullanım biçimleri gözlemlenerek bir toplu taşıma kültürünün oluşturulmasına yönelik eğitimlerin yapılması gerektiği sonucuna vardıklarını dile getirerek, "Bu doğrultuda ilköğretim öğrencilerine yönelik 'Toplu Taşımada Bilinmesi Gerekenler' adlı 5 bin kitapçık hazırlayarak okullarda öğrencilerimize ulaştırdık. Bu çalışmayla da öğrencilerimizden başlayarak toplumdaki tüm bireylere yansıyacak olan bir toplu taşıma kültürünün oluşmasını amaçladık" dedi.

2011 yılı içerisinde düzenlenen eğitimlerden alınan geri dönüşlere de değinen Alıcı, "Eğitimlerin olumlu yansımalarını gerek personelimizin davranış biçimlerindeki değişikliklerden gerekse halkımızdan gelen tebriklerden aldık. Faaliyetlerimiz yerel basında olduğu kadar ulusal basında da yer aldı ve takdir gördü" diye konuştu.

Başkan Çakır'a teşekkür…

Alıcı, "Çalışmalarımızı yakından takip ederek, desteklerini bizden esirgemeyen Sayın Belediye Başkanımız Ahmet Çakır, zaman zaman seminerlerimize katılarak da desteklerini göstermişlerdir. Bizzat katılmadığı zamanlarda ise yapılan seminerler hakkındaki bilgileri alarak, bu konunun birebir takipçisi olmuştur. Bu nedenle Başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

MOTAŞ, Hizmet Kalitesini Arttırdı

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel MOTAŞ, Hizmet Kalitesini Arttırdı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Emre Belözoğlu, Fenerbahçe'nin resmen sportif direktörü oldu Buse Varol, 1,5 yaşındaki oğluna İstiklal Marşı'nı okutarak Şevval Şahin'e gönderme yaptı Ünlü model Brenda Patea, Alman tenisçi Alexander Zverev'den hamile olduğunu duyurdu Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Charlie Hebdo dergisinin skandal karikatürüne sert tepki: Ahlaksızlar, namussuzlar İnşaatta elleri ve ayakları bağlı bulunan kız itiraf etti: Her şeyi kendim planladım Derya Uluğ'un Aykut Kocaman için "Malum teknik direktör" demesi, sosyal medyada tepki çekti Gözü dönmüş eş, aldattığından şüphelendiği 17 yıllık karısını boğarak öldürdü Evli kadına attığı çıplak fotoğrafları ifşa olan Cem Özer, eşiyle el ele görüntülendi