Motokros şampiyonalarında yarışacak sporcular Afyonkarahisar'a gelmeye başladı - Son Dakika

Motokros şampiyonalarında yarışacak sporcular Afyonkarahisar'a gelmeye başladı

11.06.2021 14:14
Motokros şampiyonalarında yarışacak sporcular Afyonkarahisar'a gelmeye başladı, System.String[]

Afyonkarahisar'da hafta sonu düzenlenecek Avrupa Gençler Motokros Şampiyonası, Balkan Motosiklet Birliği (BMU) Motokros Şampiyonası ve Türkiye Motokros Şampiyonası'na katılacak sporcular, kentte gelmeye başladı.

Afyonkarahisar'da hafta sonu düzenlenecek Avrupa Gençler Motokros Şampiyonası, Balkan Motosiklet Birliği (BMU) Motokros Şampiyonası ve Türkiye Motokros Şampiyonası'na katılacak sporcular, kentte gelmeye başladı.

Sporcular ekipleriyle geldikleri Afyon Motor Sporları Merkezi'ndeki padok alanında yarış hazırlıklarını sürdürüyor.

Bugün şampiyonalar öncesi, teknik kontroller ile idari kayıtlar tamamlanacak.

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke, AA muhabirine, 3 motokros şampiyonasıyla Afyonkarahisar'da yine bir ilkin yaşanacağını söyledi.

Yarışların, Afyonkarahisar'daki Dünya Motokros Şampiyonası'nın ödüllü pistinde yapılacağını dile getiren Akülke, şöyle konuştu:

"Yurt içinden ve yurt dışından 3 şampiyonaya katılacak sporcular, dünden itibaren şehrimize gelmeye başladı. 100'ü Türkiye'den olmak üzere yaklaşık 140 sporcu, Afyon Motor Sporları Merkezi'ne intikal edecektir. Bu sporcularımız iki gün boyunca burada yarışlarda mücadele edecekler."

Akülke, pistteki hazırlıklarının tamamen bittiğini ve şimdiden gelen sporculardan büyük beğeni almaya başladıklarını vurguladı.

Afyonkarahisar'da hafta sonu seyir keyfi yüksek ve mücadelesi bol yarışların izleneceğine dikkat çeken Akülke, "Bu yarışların anlam ve önemi çok büyük. Çünkü salgın sürecinde sportif normalleşmenin dönüm noktası olacak. 'Güvenli Ülke Türkiye' sloganıyla Avrupa, Balkan ve Türkiye motokros şampiyonalarını cumartesi ve pazar günleri gerçekleştireceğiz." ifadelerini kullandı.

Yarışlar, yarın Afyon Motor Sporları Merkezi'nde antrenman ve sıralama turlarıyla başlayacak.

Kaynak: AA

Son Dakika Spor Motokros şampiyonalarında yarışacak sporcular Afyonkarahisar'a gelmeye başladı - Son Dakika Spor


YORUMLAR
500

Son Dakika

Halkbank'ın esnafa yönelik kredileri için faiz kolaylığı 09:39 Halkbank'ın esnafa yönelik kredileri için faiz kolaylığı Sanatçılar birlik oldu! Kabine'den çıkan müzik saati kısıtlamasına tepki yağıyor 09:21 Sanatçılar birlik oldu! Kabine'den çıkan müzik saati kısıtlamasına tepki yağıyor AK Parti'nin ilçe toplantısında skandal görüntü! Türk Bayrağı'nın üzerinde yemek yenildi 09:14 AK Parti'nin ilçe toplantısında skandal görüntü! Türk Bayrağı'nın üzerinde yemek yenildi
Çinli bir şirket, 28 saatte 10 katlı koca binayı böyle inşa etti 09:05 Çinli bir şirket, 28 saatte 10 katlı koca binayı böyle inşa etti Yılmaz Özdil'in ima etti, Uğur Dündar çıldırdı: Yerin dibine gir, karşıma çıkarsan fena yaparım 08:34 Yılmaz Özdil'in ima etti, Uğur Dündar çıldırdı: Yerin dibine gir, karşıma çıkarsan fena yaparım İletişim Başkanı Altun, müzik kısıtlaması tartışmalarını açıkladı: İdeolojik bir çarpıtma 08:25 İletişim Başkanı Altun, müzik kısıtlaması tartışmalarını açıkladı: İdeolojik bir çarpıtma
Uçuşların tekrar başladı, Ruslar Antalya sahillerine akın etti 08:15 Uçuşların tekrar başladı, Ruslar Antalya sahillerine akın etti Son Dakika: 1 Temmuz'dan itibaren tam normalleşmeye geçiliyor! İşte sokak kısıtlamasının da kaldırılacağı 4 yeni adım 19:05 Son Dakika: 1 Temmuz'dan itibaren tam normalleşmeye geçiliyor! İşte sokak kısıtlamasının da kaldırılacağı 4 yeni adım
Advertisement