Motokros ve Dağ Bisikleti Yarışmaları Nefes Kesti - Son Dakika

Motokros ve Dağ Bisikleti Yarışmaları Nefes Kesti

20.05.2016 15:45
Motokros ve Dağ Bisikleti Yarışmaları Nefes Kesti

TEKİRDAĞ (İHA) – Tekirdağ’ın Çerkezköy’de bu yıl ikincisini düzenlenen Bisiklet Şenliği tam bir festival havasında gerçekleştirilirken, Bisiklet Şenliği’nin ardından Kuşbahçe Mevki’nde yapılan Motokros ve Dağ Bisikleti yarışmaları nefesleri kesti.

TEKİRDAĞ (İHA) – Tekirdağ'ın Çerkezköy'de bu yıl ikincisini düzenlenen Bisiklet Şenliği tam bir festival havasında gerçekleştirilirken, Bisiklet Şenliği'nin ardından Kuşbahçe Mevki'nde yapılan Motokros ve Dağ Bisikleti yarışmaları nefesleri kesti. Ayrıca düzenlenen Uçurtma Şenliği'nde çocuklar ve aileleri gönüllerince eğlendiler.

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde 2. Bisiklet Şenliği'ne katılan sporcular Atatürk Caddesi istikametinden Narin Kavşağı'na kadar pedal çevirdikten sonra Narin Kavşağı'ndan tekrar Atatürk Caddesi'ne dönerek, Altıyol Kavşağı'na geldiler. Altıyol Kavşağı'ndan Hükümet Caddesi'ne, oradan Hikmet Uğraş Caddesi'ne ulaşan bisiklet tutkunları, Kuşbahçe mevkiindeki Şenlik alanına ulaştılar.

GÖKYÜZÜNÜ UÇURTMALAR KAPLADI

Bisiklet tutkunlarının şenlik alanına varmasının ardından Uçurtma Şenliği ve Motokros müsabakaları başladı. Dağıtılan uçurtmaları şenliğe katılan çocuklar ve aileleri gönüllerince uçurarak, unutulmaz bir gün geçirirken, bir yandan da Motokros yarışmalarının startı verildi.

MOTOKROS NEFESLERİ KESTİ

Kuşbahçe mevkiindeki şenlik alanında düzenlenen Kilyos Spnng Motokros Park yarışmaları birbirinden heyecanlı ve çekişmeli geçerken düzenlenen yarışmalar sonucunda Pro A Kategorisinde Mertkan Sadık 1. Soner Metin 2. ve Travis Fotty 3. oldu. Pro B Kategorisi'nde şampiyonluğu Murat Erşahin alırken, Harun Turan ikinci ve Mehmet Okuyan ise üçüncü oldu.

İŞTE DERECE YAPAN SPORCULAR

Grup 1 Kategorisi'nde ise Şevki Şevkiev birinci, Deniz Memnun ikinci ve Adil Başer üçüncü oldu. Grup 2. 250 CC A Kategorisi'nde Akı Karameşe birinci, Hakan İldeniz ikinci, Oğuz Mnez üçüncü olurken, Grup 2 250 CC B Kategorisi'nde Erdem Altuntaş birinci, Roy Arkanyan ikinci, Riyk Voogt ise üçüncü oldu. Grup 2 150 CC Kategorisi'nde Bikem Akpul birinci, Erdem Ertunç ikinci olurken Grup 3 Veteranlar Kategorisi'nde Bahattin Sadık birinci, Faruk Demirtaş ikinci ve Metin Esentürk üçüncü olurken, Grup 3 250 CC A Kategorisi'nde Fuat Kolo birinci, Yusuf Küçük ikinci ve Oğuz Gedik üçüncü oldu.

MADALYA VE KUPALARI VERİLDİ

Grup 4 Kategorisi'nde birinci Efe Kaan Özer olurken, ikinci Figen Sarı ve üçüncü Eren Küçük oldu. ATV yarışının galibi Özgür Çocuk olurken, Yasin Cihangir ikinci ve Yalçın Tınaz ise üçüncü oldu. Motokros yarışmalarının sonunda dereceye giren sporculara madalya ve kupaları verildi.

DAĞ BİSİKLETİ YARIŞMALARI RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

Motokros müsabakalarının ardından yapılan Dağ Bisikleti Yarışmaları'nda ise Yıldızlar Kategorisi'nde birinci Alper Köroğlu, ikinci Emir Öztürk, üçüncü Necati Türüt olurken, Bayanlarda İrem Özdemir birinci, Nurdan Bayraktar ikinci, Masterler Kategorisi'nde birinci Çetin Aksak, ikinci İlhan Gün ve üçüncü Şaban Yıkar oldu. Gençler ve Büyükler Kategorisi'nde ise şampiyon Muhammed Ayar olurken, ikinci Ertuğrul Dağcı, üçüncü ise Mustafa Çetin oldu.

HEDİYE BİSİKLET ÇEKİLİŞİ YAPILDI

Dağ Bisikleti Yarışmalarının ardından yapılan Bisiklet Çekilişini Yusuf Ziya Elsever kazanırken, çeşitli hediye çekilişleri de yapıldı. Hediye çekilişlerinin ardından Dağ Bisikleti Yarışmaları'nda dereceye giren sporcuların madalya ve kupalarının verilmesi ile Çerkezköy Belediyesi'nin düzenlediği 2. Bisiklet Şenliği, Motokros Yarışmaları, Dağ Bisikleti Yarışmaları ve Uçurtma Şenliği sona erdi. - TEKİRDAĞ

NKÜ'de düzenlenen 'Tekirdağ'da Dini ve Kültürel Hayat Sempozyumu' sona erdi NKÜ'de düzenlenen 'Tekirdağ'da Dini ve Kültürel Hayat Sempozyumu' sona erdi Minik öğrenciler kutsal toprakları sanal gerçeklikle ziyaret etti Minik öğrenciler kutsal toprakları sanal gerçeklikle ziyaret etti Çerkezköy Lojistik Merkezi Projesi kapsamında Tekirdağ'daki bazı taşınmazlar kamulaştırılacak Çerkezköy Lojistik Merkezi Projesi kapsamında Tekirdağ'daki bazı taşınmazlar kamulaştırılacak
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Motokros ve Dağ Bisikleti Yarışmaları Nefes Kesti - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement