METİ ve PMKİ timleri, Azerbaycan ordusuna destek sağlamaya başladı - Son Dakika

METİ ve PMKİ timleri, Azerbaycan ordusuna destek sağlamaya başladı

30.11.2020 18:05
METİ ve PMKİ timleri, Azerbaycan ordusuna destek sağlamaya başladı, System.String[]

Milli Savunma Bakanlığı, Mayın ve El Yapımı Patlayıcı Tespit İmha ve Patlayıcı Madde Keşif ve İmha timlerinin Ermenistan işgalinden kurtarılan bölgelerde Azerbaycan Ordusu'na destek sağlamaya başladığını açıkladı.

Ermenistan işgalinden kurtarılan bölgelerde Azerbaycan Ordusu'na Türkiye, destek sağlamaya başladı. Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Mayın ve El Yapımı Patlayıcı Tespit İmha (METİ) ve Patlayıcı Madde Keşif ve İmha (PMKİ) timleri Azerbaycan birliklerine eğitimler verecek.

KARDEŞ ÜLKEYE DESTEK

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Kara Kuvvetlerimizin mayın ve EYP temizliği yapan METİ ve PMKİ timleri Ermenistan işgalinden kurtarılan bölgelerde kardeş Azerbaycan Ordusu'na destek sağlamaya başladı. METİ ve PMKİ timlerimiz hem mayın/EYP temizliği yapacak hem de Azerbaycan birliklerine eğitimler verecek" denildi.

METİ ve PMKİ timleri, Azerbaycan ordusuna destek sağlamaya başladı
METİ ve PMKİ timleri, Azerbaycan ordusuna destek sağlamaya başladı

Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya METİ ve PMKİ timleri, Azerbaycan ordusuna destek sağlamaya başladı - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (1)

Son Dakika

Esnafa kira desteği ödemesi bugün itibarıyla başladı Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Kısıtlamalar ne zaman kalkar?" sorusuna yanıt: Son durumu Kabine toplantısı sonrasında açıklarız Donald Trump'ı ayağa kaldıran "REGEN-COV" isimli korona ilacı, vakaları önlemede yüzde 100 başarı sağladı Kısıtlamada kapalı olması gereken restoranda arkadaşlarıyla kaz yiyen Tanju Çolak'ın paylaşımı tepki çekti Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kafe ve restoranlar için destek müjdesi: 40 bin liraya kadar ödeme yapacağız Dört yıl önce kaybolan kardeşini arayan ağabey, Müge Anlı'nın programında gözaltına alındı Pompalıyla karnından vurulan genç, babasının mezarı başında ölü bulundu Kız arkadaşını cinsel ilişki sonrası spermini çalmaya çalışırken yakaladı