MSB: PKK/YPG 9 Ekim'den bu yana 45 sivili katletti - Son Dakika

MSB: PKK/YPG 9 Ekim'den bu yana 45 sivili katletti

04.12.2019 14:28
MSB: PKK/YPG 9 Ekim'den bu yana 45 sivili katletti, System.String[]

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), terör örgütü PKK/YPG'nin, Barış Pınarı bölgesinde ve yurt içinde 9 Ekim'den bu yana 45 sivili katlettiğini, 244'ünü de yaraladığını bildirdi.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), terör örgütü PKK/ YPG'nin, Barış Pınarı bölgesinde ve yurt içinde 9 Ekim'den bu yana 45 sivili katlettiğini, 244'ünü de yaraladığını bildirdi.

MSB'nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, Fırat'ın doğusunda Güvenli Bölgenin tesisine yönelik faaliyetlere 17 Ekim ve 22 Ekim'de ABD ve Rusya Federasyonu ile varılan mutabakatlara bağlı kalınarak devam edildiği belirtildi.

MSB'nin mücadelesinin teröristlerle olduğu ve masum sivillerin hedef alınmadığı vurgulanan açıklamada, "9 Ekim tarihinden bu yana PKK/YPG'li teröristlerce Barış Pınarı bo¨lgesinde dogˆrudan sivillerin hedef alındıgˆı bombalı arac¸ saldırılarında 23 masum sivil katledilmis¸, 55 sivil yaralanmıs¸tır. Yurt ic¸ine yapılan havan/roket saldırılarında ise 22 masum vatandas¸ımız katledilmis¸, 189 vatandas¸ımız da yaralanmıştır." ifadelerine yer verildi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel MSB: PKK/YPG 9 Ekim'den bu yana 45 sivili katletti - Son Dakika


Son Dakika

Elinde silah ile Azerbaycan'ı tehdit eden rahip Erivan'a kaçtı Canlı yayında gelen soruya sinirlenen Fatih Altaylı küplere bindi: A be beyinsiz! Simge Sağın, Selin Ciğerci'den para istedi! Ünlü şarkıcı, aldığı cevap karşısında ne diyeceğini şaşırdı Kısıtlamayı ihlal eden alkollü sürücü polislere zor anlar yaşattı: Dövmeyeceksen niye götürüyorsun karakola? F.Bahçe yöneticisi Alper Pirşen'den çok sert hakem tepkisi: Beşiktaş ve TFF bu eserinden utanmalı Irak'ta füze saldırısı düzenlenen petrol rafinerisinde yangın çıktı Artan vakalar sonrası gözler Kabine toplantısına çevrildi! Yeni kısıtlamalar gelecek mi? CHP'li ilçe başkanının cinsel istismarına uğrayan genç kızın tüyler ürperten ifadesi ortaya çıktı