Son Dakika Haberleri: MSÜ Tercih Dönemi Başladı Mı? MSÜ Tercih Kılavuzu Yayınlandı mı?

MSÜ Tercih Dönemi Başladı Mı? MSÜ Tercih Kılavuzu Yayınlandı mı?

23 gün önce

MSÜ sınav sonuçlarının açıklanması sonrasında sıra tercihlerin yapılmasına geldi. Başarılı olan adaylar, MSÜ tercih kılavuzu ile birlikte MSÜ taban puanları, MSÜ baraj puanı 2019 nedir merak ediyor. Peki MSÜ tercih dönemi başladı mı? MSÜ tercih kılavuzu yayınlandı mı? Tercih dönemi ne zaman başlıyor, ne zaman sona eriyor? İşte detaylar...

MSÜ Tercih Dönemi Başladı Mı? MSÜ Tercih Kılavuzu Yayınlandı mı?, System.String[]

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2019-MSÜ), ÖSYM tarafından 7 Nisan Pazar günü yapılmıştı. 300 bine yakın adayın girdiği MSÜ sınav sonuçları 26 Nisan Cuma günü açıklandı. Sınavdan başarılı olan adaylar, bir sonraki adım olan MSÜ tercih dönemi için beklemeye başladılar. Peki MSÜ tercih dönemi başladı mı? MSÜ tercih kılavuzu yayınlandı mı? Tercih dönemi ne zaman başlıyor, ne zaman sona eriyor? İşte detaylar...

MSÜ TERCİH DÖNEMİ NE ZAMAN?

2019-MSÜ'ye katılan adayların Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları tercihlerini 29 Nisan 2019 - 17 Mayıs 2019 tarihleri arasında personeltemin.msb.gov.tr internet adresine girerek yapmaları gerekmektedir. Belirtilen süre içerisinde internet sitesi üzerinden tercihini yapmayan adaylar, 2'nci Seçim Aşamalarına çağrılmayacaktır..

MSÜ TERCİH KILAVUZU VE MSÜ TABAN PUANLARI

MSÜ tercih kılavuzu ile birlikte MSÜ taban puanları 2019, bugünün en çok merak edilen konuları. Adaylar, bugün başlayan tercih dönemi ile birlikte taban puanlarını açıklanmasını bekliyorlar. 2019 MSÜ tercih kılavuzu, ÖSYM'nin https://osym.gov.tr internet adresi üzerinden yayınlanacak. Kılavuz yayınlanır yayınlanmaz haberimizin içerisine eklenecektir. 2019 MSÜ taban puanları da tercih kılavuzunun yayınlanması ile belli olacak.

ADAY DEĞERLENDİRME PUANI (ADP) NEDİR?

Adaylar ADP'na göre tercih öncelikleri dikkate alınarak yerleştirilecektir. Aday Değerlendirme Puanı;

a) Üniversite Sınavı Puanı: Harp Okulları için 2019- YKS (Orta Öğretim Başarı Puanı

Eklenmemiş), Astsubay Meslek Yüksekokulları için 2019-TYT (Orta Öğretim Başarı Puanı Eklenmemiş), puanı,

b) Fiziki Yeterlilik Testi Puanı,

c) Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı Puanı (Sadece Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu Adayları için),

ç) Mülakat Puanından oluşmaktadır.

Haber Yayın Tarihi : 29.04.2019 11:10 Kalp Krizi Geçiren Iker Casillas'ın Eşi Sara Carbonero, Kanser Olduğunu Açıkladı İmamoğlu "Vakit Yetmedi, Ne Yapacaktım Biliyor musunuz?" Deyip Bombayı Patlattı Cami Yaptırırken Parası Biten Köylüler, 20 Metrelik Köknar Ağacından Minare Yaptı!