15 yıl önce öldürülen kadının 'koli bandıyla' yakalanan katilinden kan donduran ifade: Gittiğimde bıçaklanmıştı, birkaç kere de ben sapladım - Son Dakika

15 yıl önce öldürülen kadının 'koli bandıyla' yakalanan katilinden kan donduran ifade: Gittiğimde bıçaklanmıştı, birkaç kere de ben sapladım

01.12.2020 13:51

İstanbul'da 15 yıl önce işlenen Mualla Irmak'ı öldürdüğü düşünülen Serkan G.'nin hapisteki ölümü üzerine dosyadaki eksikleri fark eden ekipler, maktülün ağzının kapatıldığı bantın üzerindeki parmak izinin Irak uyruklu bir şahsa ait olduğunu öğrendi. Zanlı ifadesinde "Serkan B., 'gel sen de 2-3 bıçak sapla' dedi, birkaç kere de ben sapladım" dedi.

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği dedektifleri 2005 yılında çalıştığı jinekoloji kliniğinde ağzı bantlanarak ve 23 kez bıçaklanarak öldürülen Mualla Irmak cinayetiyle ilgili yeniden soruşturma başlattı. Ekiplerin çalışmaları, olayla ilgili olarak 2016 yılında tutuklanan Serkan G.'nin (38) yanında bir başka kişinin daha bulunduğunu ortaya çıkardı Irmak'ın ağzını bağladıkları koli bandının üzerindeki parmak izlerinin Serkan G.'ye ait olmadığı öğrenildi.

KALP KRİZİNDEN YAŞIMINI YİTİRMİŞTİ

Savcılık talimatıyla 2016 yılında Irmak'ın öldürülmesiyle ilgili deliller yeniden değerlendirilmiş Serkan G.'nin olaydan bir gün önce jinekoloğa geldiğini ortaya çıkmıştı. Eldeki tüm delillerin birleştirilmesiyle Serkan G. şüpheli olarak gözaltına alınmış ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Mualla Irmak'ın öldürülmesi olayıyla ilgili tutuklanan Serkan G. suçu hiçbir zaman kabul etmemiş, cezaevinden bakanlığa suçsuz olduğu yönünde mektuplar göndermişti. Serkan G. tutukluluğunun 3'üncü yılında cezaevinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmişti.

PARMAK İZİNE YOĞUNLAŞILDI

Geriye dönük dosyaları incelemeye alan Cinayet Büro Amirliği dedektifleri dosya üzerindeki eksiklikleri fark etti. Bulgular ve olay örgüsü tekrar kontrol edildi. İncelemeler üzerine ekipler olay yerinde bulunan koli bandındaki parmak izi üzerinde yoğunlaştı.

4 YABANCI UYRUKLU KİŞİNİN İFADESİ ALINDI

Ekipler, bandın üzerindeki izin sahibine ulaşmak için geçmişte alınan ifadeleri tekrar inceledi. İfadeleri alınan kişilerden bazılarının, olayın yaşandığı hafta yabancı uyruklu bir kişinin muayenehane çevresinde sık sık gördüklerini söylediği öğrenildi. Bunun üzerine polis, bölgedeki 4 yabancı uyruklu kişinin yeniden ifadelerini ve parmak izlerini aldı.

ARAÇ KİRALAMA İŞİ YAPIYORMUŞ

Cinayet Büro Amirliği dedektiflerinin parmak izi incelemeleri sonucu, bandın üzerindeki parmak iziyle sorgulanan kişilerden Irak uyruklu Muammed Kemal Majid Berkhtar'ın (38) parmak izinin uyuştuğu belirlendi. Bunun üzerine araç kiralama işi yaptığı öğrenilen Muammed Kemal Majid Berkhtar gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

"GEL SEN DE 2-3 BIÇAK SAPLA"

Emniyette sorgulanan Muammed Kemal Majid Berkhtar, olay günü Serkan G.'nin kendisini muayenehaneye çağırdığını ve duyduğu çığlıklar üzerine odaya girdiğinde kadını ağzı bantlanmış halde gördüğünü söyledi. Zanlı ifadesinin devamında, "Kadın içeride bıçaklanmış haldeydi. Serkan G. bana 'Gel sen de iki üç bıçak sapla' dedi. Birkaç kere de ben sapladım" diyerek suçunu itiraf etti.

Zanlı, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

15 yıl önce öldürülen kadının 'koli bandıyla' yakalanan katilinden kan donduran ifade: Gittiğimde bıçaklanmıştı, birkaç kere de ben sapladım

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa 15 yıl önce öldürülen kadının 'koli bandıyla' yakalanan katilinden kan donduran ifade: Gittiğimde bıçaklanmıştı, birkaç kere de ben sapladım - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Lider Beşiktaş Göztepe'yi konuk ediyor! Canlı anlatım Avrupa Birliği, korona aşısı üreticilerine dava açmaya hazırlanıyor Biden'ın Beyaz Saray'a giden yolda "kara para" ile desteklendiği iddia edildi Hastaneye giderken direksiyon başında rahatsızlanan sürücü, yaşamını yitirdi Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş'ten evlenecek çiftlere öneri: Şimdi altın almanın tam zamanı Yılmaz Morgül Nişantaşı'nı ringe çevirdi! Gören bakakaldı Birçok dizide oynayan Ercan Yalçıntaş sahte içkiden hayatını kaybetti Wanda bu kez zafer kazandı! Cinsel ilişki kaseti nedeniyle tazminat ödeyecekler