Son Dakika Haberleri: Mübaşirlerden Şehit Aileleri İçin Yardım Kampanyası

Mübaşirlerden Şehit Aileleri İçin Yardım Kampanyası

2 yıl önce

Türkiye genelinde adliyelerde görevli mübaşirler, Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan askerlerin aileleri ve gaziler için "Bir yevmiyemi bağışladım, sen de var mısın?

Mübaşirlerden Şehit Aileleri İçin Yardım Kampanyası, System.String[]

Türkiye genelinde adliyelerde görevli mübaşirler, Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan askerlerin aileleri ve gaziler için "Bir yevmiyemi bağışladım, sen de var mısın?" kampanyası başlattı.


"Mübaşirlerin Sesi" adı altında bir araya gelen adliye çalışanları Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit düşen Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan'ın emekli ikramiyesi ve aracına haciz konulmasına tepki göstererek, aralarında başlattıkları yardım kampanyası kısa sürede Türkiye geneline yayıldı. Antalya Adliyesi Mübaşiri Murat Çelik, kampanyalarına Türkiye genelinde adliyelerde çalışan binlerce mübaşirin destek verdiğini söyledi. Eğitim için Antalya'da bulunan Türkiye'nin farklı adliyelerinden gelen mübaşirlerden Hasan Aksoy, Yunus Yıldız, Filiz Başoğlu, Mustafa Efe Baştürk, Engin Esen ve Kemal Aydın'ın öncülüğünde "Mübaşirlerin Sesi" adlı bir topluluk oluşturduklarını da belirten Murat Çelik, "Mübaşirlerin Zeytin Dalı Harekatı şehitleri ve bütün şehitlerin emanetine sahip çıkmak adına bu kampanyayı başlattık. Mübaşirler olarak Türkiye genelinde şehit ve gazi aileleri için 'Bir yevmiyemi bağışladım, sen de bağışla, sen de var mısın' kampanyası bir iki günde tüm Türkiye'ye yayıldı. Şu ana kadar iki günde 5 bin lira bağış topladık, bunu bütün şehit aileleri ve yakınları adına Mehmetçik Vakfına bağışladık. Bundan sonrada toplanan paraları bağışlamaya devam edeceğiz" diye konuştu.


"KALBİMİZ MEHMETÇİKLE BİRLİKTE"


Mübaşirler olarak kalplerinin Mehmetçikle birlikte olduğunu ifade eden Murat Çelik, kampanyalarına mübaşirlerin yanı sıra vatandaşlarında destek verdiğini dile getirerek, "Bu fikir Van'ın Erciş ilçesindeki mübaşir arkadaşımızdan çıktı. Sosyal farkındalık oluşturmak adına bir video çektik ve kampanyamızı başlattık. Kampanyaya sosyal medyadan destek olmak isteyenler Twitter'dan #MÜBAŞİRbiryevmiyenibağışla başlığına destek verebilirler. Ben yevmiyemi bağışladım, sen de bağışla Türkiyem" diyerek kampanyanın önemine belirtti.


(Adem Akalan/ İHA)

Haber Yayın Tarihi: 18.02.2018 10:51 Kaynak: İHAUçak tuvaletindeki müstehcen görüntüsünü paylaşan Kerimcan Durmaz'a hapis cezası
Yüksekokul binasından atlayarak intihar eden öğretim görevlisiyle ilgili acı gerçek Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Macron'a Libya tepkisi: Sen niye bunun üzerinde bu kadar duruyorsun?