Son Dakika Haberleri: Mucize Bitki Moringanın Faydaları

Mucize Bitki Moringanın Faydaları

10 ay önce

Moringa Oleifera Güney Asya ve bazı tropik bölgelerde yetişen bir ağaçtır.

Moringa Oleifera Güney Asya ve bazı tropik bölgelerde yetişen bir ağaçtır. Yaprakları yüzyıllardır geleneksel tıpta kullanılmıştır. Ayurveda tıbbına göre 300'e yakın hastalığı iyileştirmek ve önlemek için kullanılmaktadır. Moringa faydalı olduğu kadar hızlı büyümesiyle de dikkat çeken bir ağaçtır. Yılda 6 metre büyüyebilen ve 6 ayda çiçek veren moringa hemen yetiştirilerek bir gıda ve ilaç kaynağı olarak kullanılabilir.

Moringa ağacı yarı nemli ve tropik iklimlerde yetişir. Yapraklar ve tohumlar bu bitkinin en çok kullanılan bölümleridir. Moringa tohumları ve köklerinin yağı çıkarılır. Çiçekleri ise pişirilip yenebilir.

Bunun yanı sıra ağacın kabuk, özsuyu, tohum, yağ, kök ve çiçeklerinin tamamı geleneksel tıpta sıklıkla kullanılmaktadır. İsterseniz süper gıda olarak bilinen moringa bitkisinin faydalarına hep birlikte göz atalım.Egzoz Muayenesi Yaptırmayanlara Bin 250 TL, Bu Yolla Çevreyi Kirletenlere 2 Bin 500 TL Ceza Kesilecek İnternette Görüp İstiridye Mantarı Yetiştirmeye Başlayan 3 Arkadaş Köşeyi Döndü

Son Dakika! Bakan Soylu Açıkladı: Otoyollardaki Hız Sınırı Artıyor