Müebbet Hapis Cezasını Bozan Rapor - Son Dakika

Müebbet Hapis Cezasını Bozan Rapor

03.04.2013 13:43
Müebbet Hapis Cezasını Bozan Rapor

Kayseri'de, annesinin boğazını kesen Mahmut K.hakkında verilen karar, "sanığın ruh sağlığı bozuk" raporu ile bozuldu.

Kayseri'de, 2010 yılında annesinin boğazını keserek öldüren Mahmut K. hakkında verilen karar, Adana Adli Tıp Kurumu'nun sanığın ruh sağlığının bozulduğu, İstanbul Adli Tıp Kurumu'nun ise bozulmadığı yönünde rapor vermesi nedeniyle bozuldu. Adli Tıp Yüksek İhtisas Kurumu'nun Mahmut K. için ruh sağlığının bozulmadığını belirtmesi üzerine yeniden yargılanan sanık müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülen davaya tutuklu sanık Mahmut K. telekonferans yöntemi ile katıldı. Son sözleri sorulan Mahmut K., "Ben şu anda rahatsızım, kimseyle konuşamıyorum. Bu nedenle tahliyemi talep ediyorum. Bilinçli hiçbir şey yapmadım. Çok pişmanım. Ben tedavi olmak istiyorum yoksa canıma kıymayı düşünüyorum. Babamdan da benimle ilgilenmesini istiyorum" diye konuştu.

Mahkeme heyeti, yapılan yargılama sonrasında Mahmut K.'yi annesi İkramiye K.'yi öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına, ardından da mahkemedeki iyi hali göz önüne alınarak müebbet hapis cezasına çarptırdı.

Mimarsinan Mahallesi Zamantı Sokak'ta ikamet eden 49 yaşındaki İkramiye K., henüz belirlenemeyen bir sebepten dolayı askerden yeni gelen 22 yaşındaki oğlu Mahmut K. tarafından boğazı kesilerek öldürülmüştü. - KAYSERİ

Müebbet Hapis Cezasını Bozan Rapor
Müebbet Hapis Cezasını Bozan Rapor

Kayseri'de bıçakla yaralama Kayseri'de bıçakla yaralama Eski çalışan girdiği marketi önce soydu sonra yaktı Eski çalışan girdiği marketi önce soydu sonra yaktı Rektör Karamustafa: 'İstanbul'un fethi çağ açıp, çağ kapatan bir fetihtir' Rektör Karamustafa: 'İstanbul'un fethi çağ açıp, çağ kapatan bir fetihtir'
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Müebbet Hapis Cezasını Bozan Rapor - Son Dakika


Advertisement