Son Dakika Haberleri: Müftü 'aile'yi anlatırken, platforma çıkan çocuk oyun oynadı

Müftü 'aile'yi anlatırken, platforma çıkan çocuk oyun oynadı

22 gün önce

ANTALYA'nın Manavgat ilçesinde düzenlenen 'Peygamberimiz ve Aile' konulu konferansta, Müftü Mustafa Atilla'nın konuşması sırasında platforma çıkıp oyun oynamak isteyen küçük bir çocuk, babasına seslenip kendisini yakalamasını istedi.

Müftü 'aile'yi anlatırken, platforma çıkan çocuk oyun oynadı, System.String[]

ANTALYA'nın Manavgat ilçesinde düzenlenen 'Peygamberimiz ve Aile' konulu konferansta, Müftü Mustafa Atilla'nın konuşması sırasında platforma çıkıp oyun oynamak isteyen küçük bir çocuk, babasına seslenip kendisini yakalamasını istedi. Müftü Atilla'nın, "Madem konu aile konusu, serbest bugün" sözleri alkışlandı.

Manavgat İlçe Müftülüğü tarafından Diyanet İşleri eski başkan yardımcılarından Necmettin Nursaçan'ın konuşmacı olarak katıldığı Mevlid-i Nebi Haftası'nda 'Peygamberimiz ve Aile' konferansı düzenlendi. Manavgat Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleşen konferansı Kaymakam Mustafa Yiğit ve çok sayıda kişi izledi.

İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan konferansın açılışında konuşan Manavgat Müftüsü Mustafa Atilla, "İçinde bulunduğumuz ay hicri takvime göre Rebiül evvel ayıdır. Peygamberimiz bu ayın 12'sinde dünyaya gelmiştir. Bu nedenle biz de bu haftayı Mevlid-i Nebi Haftası olarak kutluyor ve çeşitli programlar düzenliyoruz" dedi.

OYUN OYNAMAK İSTEYEN KÜÇÜK ÇOCUK

Müftü Mustafa Atilla'nın konuşması sırasında koşarak kürsünün olduğu platforma çıkan 5- 6 yaşlarında erkek çocuk, oyun oynamak istedi. Çocuk, izleyiciler arasında oturan babasına, "Hadi baba yakala beni" diye seslendi. Küçük çocuğun platformda sağa sola koşup, kürsünün arkasına saklanarak babasına, "Yakala" diye seslenmeye devam etmesi üzerine Müftü Atilla, konuşmasına, "Bu yavrumuz çok tatlı, babası yakalasın lütfen. Madem konu aile konusu, serbest bugün" diyerek ara verdi. Müftünün sözleri üzerine kürsüye çıkan baba, oğlunu yakalayıp kürsüden indirdi. Müftü Mustafa Atilla'nın sözleri salonda alkışlandı. Baba ve çocuk bir süre sonra salon dışına çıktı.

Necmettin Nursaçan da 'Peygamberimiz ve Aile' konferansında Hz. Muhammed'in yaşamından örnekler verdi.


Haber Yayın Tarihi: 15.11.2019 12:11 Kaynak: DHAÜnlü yapımcının "Rol almak için benimle birlikte oldular" iddiasına Charlize Theron'dan sert tepki
Öğrenciler, belediye başkanının evinin önüne not bırakıp yardım istedi Türkiye'ye dönüş hazırlığı yapan Cem Uzan'dan yeni iddia: En gizli FETÖ'cü Ahmet Necdet Sezer'dir