Müge Göğüş 'TUTSAK' İle Cam Üzerinde Kadını Anlattı - Son Dakika

Müge Göğüş 'TUTSAK' İle Cam Üzerinde Kadını Anlattı

30.04.2015 12:18
Müge Göğüş 'TUTSAK' İle Cam Üzerinde Kadını Anlattı, System.String[]

Müge Göğüş'ün 'Tutsak' adını verdiği sergisi Hobi Sanat Galerisi'nde 29 Nisan tarihinde sanatseverlerle buluştu.

Cam heykel sanatçısı Göğüş'ün sergisi; 19 cam, 7 bronz eserden oluşuyor. Sergideki eserlerin büyük bir çoğunluğunu, kadın formu oluşturuyor.

Sergiye adını veren Tutsak adlı eserde Müge Göğüş metal görünümlü cam bir kafesin içinde tutuklu kalan kadını tasvir etti. Göğüş'ün metal görünümü verdiği cam kafes eserinde uyguladığı özel teknik ve ustalık, görenlerde hayranlık uyandırdı.

Müge Göğüş sergisi ve eserleri hakkında, "Eserlerimde; yalnız, gizlenen, gözlenen kadını tasvir ediyorum. Sergide yer alacak eserleri seçmek zorlu bir süreçti. Kendi aralarında bütünlük gösteren ve sanata bakışımı yansıtan eserleri seçmeye özen gösterdim" dedi.

Sergiye Zuhal Şeker Tucker, Abdülkadir Günyas, Yunus Tonkuş, Özlem Cankurtaran, Zeynep Özçoban, Sıla Öztürk Oram, Arzum Onan Aslantuğ, Eylem Şenkal, Nesrin Tamer Yılmaz, Hanriet Başoğlu, İlknur ve Aydoğan Beyhatun, Aslı Bengiserp, Ayşe Arkınlar gibi iş ve sanat dünyasının önde gelen isimleri katıldı.

Müge Göğüş 'TUTSAK' İle Cam Üzerinde Kadını Anlattı

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Müge Göğüş 'TUTSAK' İle Cam Üzerinde Kadını Anlattı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Erdoğan, kriz iddiasının ardından Putin ile görüştü: Karabağ'daki Ortak Merkez hemen faaliyete geçsin Azerbaycan ordusu 27 yıldır işgal altında bulunan Kelbecer'e girdi Muharrem İnce, sesi titreyerek açıkladı: 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde keşke CHP'ye güvenmeseydim G.O.R.A'daki efsane repliğiyle hafızalara kazınan oyuncu Muhittin Korkmaz hayatını kaybetti Son Dakika! Çavuşoğlu'ndan, Türk gemisine yapılan hukuk dışı aramayla ilgili misilleme mesajı: Cevabımızı sahada da vereceğiz Bülent Arınç'ın oğlundan babasının istifasıyla ilgili dikkat çeken sözler: Bu denizde bir tek gemi ve tek bir reis var Böyle vahşet görülmedi! Annesi doğum yaparken 6 yaşındaki çocuğunun başını kesti Arınç'ın istifa metninde dikkat çeken ifadeler var: Yargı, ekonomi ve başka alanlarda reformlara ihtiyaç var