Son Dakika Haberleri: Muğla Bir Babanın Dramı

Muğla Bir Babanın Dramı

7 ay önce

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, kas erimesi hastası olduğunu söylediği oğlunun bir yıl ömrü kaldığını öğrenince bunalıma girdiğini belirten oto tamircisi 53 yaşındaki T.K.

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, kas erimesi hastası olduğunu söylediği oğlunun bir yıl ömrü kaldığını öğrenince bunalıma girdiğini belirten oto tamircisi 53 yaşındaki T.K. (Tufan Kurucu), alkollü olarak kullandığı minibüsüyle seyir halindeyken, ruhsatsız tabancasıyla etrafa rastgele ateş ederek ortalığı birbirine kattı. Uzun süren uğraşlar sonucunda ikna olup, aracını yol kenarına çeken, elindeki tabancasını bırakarak teslim olan T.K.'nın ehliyetine el konulup, 1150 lira para cezası kesildi, vizesiz olduğu belirlenen minibüsü de otoparka çekildi. Gözaltına alınan T.K., polisteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Marmaris'te dün (salı) saat 22.00 sıralarında, 155 Polis İmdat ihbar hattına bir kişinin tabanca ile ateş ederek, tehlikeli şekilde araç kullandığı ihbarı yapıldı. Polis, ihbar edilen 33 TK 504 plakalı minibüsün, MOBESE kameralarından İçmeler Mahallesi'nden Marmaris yönüne gittiğini tespit edip, gidebileceği istikametlerde önlem aldı. Motosikletli yunus polis ekipleri de minibüsün peşine düştü. Motorize polis ekiplerinin 'dur' ihtarına uymayan minibüsün sürücüsü T.K., bir süre izini kaybettirmek için süratli bir şekilde yoluna devam etti. Ancak, polislerden kurtulamayan T.K., yol kenarında durup, elinde tabancası ile beklemeye başladı. Polis ekipleri, T.K.'den elindeki tabancayı bırakıp, teslim olmasını isteyip, Aksi takdirde ateş etmek zorunda kalacağız uyarısında bulundu. Bunun üzerine T.K., tabancasını minibüsünün kapısındaki göze koyup, teslim olmak için polislere doğru elleri havada yürümeye başladı. Bir süre bu şekilde yürüyen T.K., daha sonra kaldırıma oturup, Oğlum ölüyor diyerek, ağlamaya başladı.

Marmaris Sanayi Sitesi'nde oto tamircisi olduğu belirlenen T.K.'nın minibüsünde yapılan aramada, şarjöründe 5 mermi olan, 7.65 milimetre çapında ruhsatsız bir tabanca, 4 mermi kovanı bulundu. Tabancaya incelenmek üzere el konuldu. Polis ekipleri tarafından sakinleştirilen T.K.'nin yapılan kontrolünde 1.49 promil alkollü olduğu belirlendi. Ehliyetine el konulan T.K.'ya trafik güvenliğini tehlikeye sokmak ve alkollü araç kullanmaktan 1150 lira para cezası kesildi. Vizesiz olduğu belirlenen minibüse el konulup, çekici yardımıyla otoparka çekildi.

OĞLUNUN ÖLECEĞİNİ ÖĞRENİNCE BUNALIMA GİRMİŞ

DHA muhabirine, 21 yaşındaki oğlu Tayfun K.'nin (Tayfun Kurucu) kas erimesi hastası olduğunu belirten T.K., Allah, kas hastası olan tüm hastalara acil şifa versin. Götürdüğüm doktor benden 600 lira para aldı ve hiçbir şey yapmadan gönderdi. 'Cebinde paran var mı' diye soran olmadı. Çocuğumun bir yıl ömrü kaldığını söylediler. Çok bunaldım, dayanacak gücüm kalmadı dedi.

Gözaltına alınıp, Şehit Nedip Cengiz Eker Polis Merkezi'ne getirilen T.K., sürekli olarak Oğlum diyerek gözyaşı döktü. T.K., emniyetteki işlemlerinin ardından ardından, savcının talimatıyla polis gözetiminde evine götürülüp, serbest bırakıldı.

T.K.'nin eşinin de 5 yıdır meme kanseri nedeniyle tedavi gördüğü öğrenildi.
Haber Yayın Tarihi : 03.10.2018 11:27 Kaynak: DHAŞarkıcı Gökhan Özoğuz, 4 Askerin Şehit Olmasını Ekrem İmamoğlu'nu Bağlayan Gazeteye Sitem Etti Soyer Sözünü Tuttu: Ulaşımda İndirim Dönemi Başlıyor 5 Yıl Önce Kuruyan Nehir, Bambaşka Görüntüye Büründü