Muğla'da 19 bin hektar ormanlık alanın yandığı bölge havadan görüntülendi - Son Dakika

Muğla'da 19 bin hektar ormanlık alanın yandığı bölge havadan görüntülendi

28.06.2022 12:29

Muğla'da 19 bin hektar ormanlık alanın yandığı bölge havadan görüntülendi Doğal gençlik sahası yer yer yeşile büründü Geçen yıl Temmuz ve Ağustos aylarında çıkan orman yangınlarında yaklaşık 19 bin hektar ormanlık ve makilik alanın yandığı Menteşe ve Kavaklıdere ilçesinde, yanan sahalarda...

Muğla'da 19 bin hektar ormanlık alanın yandığı bölge havadan görüntülendi

Doğal gençlik sahası yer yer yeşile büründü

Geçen yıl Temmuz ve Ağustos aylarında çıkan orman yangınlarında yaklaşık 19 bin hektar ormanlık ve makilik alanın yandığı Menteşe ve Kavaklıdere ilçesinde, yanan sahalarda ağaç kesim işlemleri tamamlanırken, doğal gençlik sahası yer yer yeşil örtü ile kaplandı.

MUĞLA - Muğla'da geçen yıl 27 Temmuz'da başlayan orman yangınlarında yaklaşık 19 bin hektar alanın yandığı Kavaklıdere ve Menteşe ilçelerinde yanan saha 11 ay sonra Drone ile görüntülendi.

Menteşe ilçesi sınırlarında 11 bin 369 hektar, Kavaklıdere'de ise 7 bin 568 hektar alanda kızılçam ve makilik alan yanmıştı. Göktepe mevkiinde yanan alanlarda orman kesim işlemleri büyük ölçüde tamamlanarak doğal gençleştirmeye bırakıldı.

Doğal gençleştirme alanlarında yeşil örtü yavaş yavaş kendini gösterirken, Menteşe ilçesi kırsal Kozağaç Mahallesinde 300 dönüm alana 30 bin adet fidan dikimi yapıldı. Fidan dikimi yapılan alan dışında kalan bölümler doğal gençleştirme yolu ile tekrar eski yeşil örtüye kavuşması bekleniyor.

Doğal gençlik sahasında yanan ağaçların büyük bölümü kesim işçileri tarafından kesilerek kamyon ve TIR'lar ile taşınıyor. Yanan sahanın bazı bölümleri değişik türde ağaç ve bitki örtüsü ile yeşile büründü. Doğal gençlik sahasında fidanların biraz boy vermesi sonrası Muğla orman Bölge Müdürlüğü ekiplerince bakımları yapılacak ve seyreltme işlemlerine geçilecek.

YORUMLAR
500
Muğla'da iki grup arasında çıkan kavgada 3 kişi yaralandı Muğla'da iki grup arasında çıkan kavgada 3 kişi yaralandı CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan mide kanaması şüphesiyle hastaneye kaldırıldı CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan mide kanaması şüphesiyle hastaneye kaldırıldı Muğla'da göçmen kaçakçılığı operasyonunda yakalanan 4 zanlı tutuklandı Muğla'da göçmen kaçakçılığı operasyonunda yakalanan 4 zanlı tutuklandı
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Muğla'da 19 bin hektar ormanlık alanın yandığı bölge havadan görüntülendi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement