Muğla'da Adli Yıl Törenle Açıldı - Son Dakika

Muğla'da Adli Yıl Törenle Açıldı

02.09.2013 14:08
Muğla'da Adli Yıl Törenle Açıldı, System.String[]

Muğla'da adli yıl açılışı dolayısıyla Cumhuriyet Başsavcılığı ve Muğla Barosu, Atatürk anıtına çelenk koydu.

Muğla'da adli yıl açılışı dolayısıyla Cumhuriyet Başsavcılığı ve Muğla Barosu, Atatürk anıtına çelenk koydu. Cumhuriyet Meydanı'ndaki törene Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Akbaş, Adalet Komisyonu Başkanı Mahmut Ege, Muğla Barosu Başkanı Mustafa İlker Gürkan, hakim ve savcılarla avukatlar katıldı.

Baro Başkanı Gürkan, burada yaptığı konuşmada şunları kaydetti: "Karşılaştığımız bütün kötü örneklerine karşın insanlık iyi, doğru, güzel bir varoluş çizgisini sürdürmeye devam ediyor. Elbette sıkıntılar, acılar ya da sorunlar yaşanıyor, yaşanacak ancak gidiş olumludur. Tarih ilerliyor. Oscar Wilde, 'İnsanlar, her şeyin fiyatını biliyor ama hiçbir şeyin değerini bilmiyor.' diyor. Biz böyle düşünmüyoruz. Varlıklarımızın, olanaklarımızın değerini biliyoruz. Onları korumak ve geliştirmek için gösterdiğimiz bunca gayretin nedeni, insanlığın bize bıraktığı bu mirası sahiplenmek ve yüceltmek isteğimizdir. İnsanlık mirası içinde bir tanesi var ki ona, 'Atalarımızın mirası değil, çocuklarımızın emanetidir.' deniyor. Çevre ve doğa. Adalet arayışımız, yakın zamana kadar yaşayan insanlar ya da insan toplulukları içindi. Şimdi bu alan genişlemiştir. Sular, çayırlar, ağaçlar, karıncalar, mavi gökyüzü, beyaz mermer, doğadaki sayısız canlı cansız komşularımız, arkadaşlarımız için de ve doğacak çocuklarımız için de adalet istiyoruz. Bu noktada bir derdimize işaret etmek istiyorum. Danıştayımız, içtihat değişikliği yaparak barolarımızın bu konularda açtıkları davaları, husumet ehliyeti yönünden reddetmeye başladı. Hukukun üstünlüğünü ve insan haklarını savunmak ve korumak, yasanın 76. maddesinin barolarımıza verdiği bir görevdir. Görevimizi yerine getirmek için gereken çabayı eksiksiz gösterme gayretinde olacağız. Mesele sorunun değil, çözümün parçası olabilmektir."

Muğla'da Adli Yıl Törenle Açıldı
Muğla'da Adli Yıl Törenle Açıldı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Muğla'da Adli Yıl Törenle Açıldı - Son Dakika


Son Dakika

Ozan Tufan'ın Pelkas'la ilgili gafı sonrası F.Bahçe'nin yaptığı paylaşım büyük ses getirdi Kiracı, hayatına renk katmak için kaldığı evi yaktı Durak dışında inmek isteyen yolcu, seyir halindeki otobüsün frenine bastı Gözü dönmüş cani, engelli kuzenini istismar ettikten sonra boğazını kesti Mastürbasyon davasında istediği karar çıkmayan koca, eşi ve kızından örnek verdi: Ya onlar görseydi ne olacaktı? Esra Erol'un programında ilginç olay! Karısı evi terk edip başka bir adamla düğün yaptı Kılıçdaroğlu parti grubunda Bahçeli'ye teşekkür etti: İktidarın rezilliği bundan iyi anlatılamazdı Aşiret düğününde gelin ve damada 40 dakikada 1 milyon liralık takı